Zanim się zapiszesz, przeczytaj Regulamin Biegu online lub pobierz pdf.

Zapisy trwają do 6 kwietnia 2018 r. lub do osiągnięcia limitu uczestników. Limit łączny dla wszystkich kategorii wynosi 1500 osób, w tym 1250 dzieci i młodzieży oraz 250 dorosłych. Limit dla listy startowej dzieci i młodzieży wynosi 1200 osób, natomiast limit dla listy startowej open – 300.

Kontakt w sprawie zapisów: zapisy@bieg-jonca.pl

Zgłoszenia indywidualne

Do rejestracji uczestnictwa dzieci i młodzieży w ich biegach we wszystkich kategoriach, w tym juniorek (2000 m) i juniorów (3000 m) służy FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO BIEGÓW DZIECI I MŁODZIEŻY. O przydziale do kategorii wiekowej i dystansu biegu decyduje rocznik uczestnika.

Zawodnicy dorośli (rocznik 1998 i starsi) oraz młodzież i dzieci, które chcą wystartować w biegu OPEN na 3 km rejestrują się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO BIEGU OPEN.

Prawidłowe zgłoszenie uczestnika obejmuje rejestrację (wprowadzenie we właściwym formularzu wszystkich wymaganych danych osobowych) i wniesienie należnej opłaty startowej zgodnie z zapisami w Regulaminie Biegu. Dane zawodnika na liście startowej pojawią się po uiszczeniu opłaty. Wniesienia opłaty startowej należy dokonać w panelu zgłoszeniowym poprzez Przelewy24.pl zaraz po rejestracji danych zawodnika. Opłata jest bezpośrednią finalizacją zgłoszenia.

Zachęcamy, aby rejestracji dzieci i młodzieży (wraz z opłatą startową) dokonywali osobiście ich Rodzice. Tę formę zgłoszeń zalecamy.

Procedura indywidualnych zgłoszeń jest prosta i trwa krótko (kilka minut). Dane uczestnika pojawią się na liście startowej natychmiast po wniesieniu opłaty.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawność wprowadzanych danych i na wpisywanie w formularzu jednakowej nazwy swojej szkoły/klubu dla każdego zawodnika.

Nauczyciele, przygotowaliśmy dla Was wzór zgody rodziców na udział dziecka w biegu razem z kartą zgłoszeniową. Możecie pobrać, edytować, wprowadzić zmiany, aby dostosować do Waszych potrzeb.

Zgłoszenia grupowe

Jeżeli szkoła/nauczyciel chce dokonać zgłoszenia grupowego swoich uczniów, wówczas procedura rejestracji i opłaty jest inna i trwa dłużej. Zgłoszenie grupowe (punkt IX.7. Regulaminu Biegu) dotyczy tylko uczniów (nie dotyczy osób dorosłych) i obejmuje następujące kroki:

 1. Szkoła wnosi opłaty startowe zbiorowo za grupę swoich uczniów przelewem tradycyjnym na konto bankowe organizatora.

Tytuł przelewu: Opłata za Bieg Jońca [nazwa szkoły, liczba uczestników]

 

Numer rachunku: 78 2030 0045 1110 0000 0421 6940

Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada im. o. Józefa Jońca, os. Jana III Sobieskiego 114, 60-688 Poznań

 

 1. Opiekun grupy wysyła wiadomość na adres zapisy@bieg-jonca.pl w celu podania adresu mailowego i nazwy zgłaszanej szkoły. Na ten adres mailowy Organizator wyśle kody rejestracyjne.
 2. Po zaksięgowaniu opłaty Organizator wysyła mailem opiekunowi grupy:

a) zestaw indywidualnych kodów rejestracyjnych w ilości zgodnej z liczbą opłaconych zawodników. Kod rejestracyjny jest potwierdzeniem opłaty startowej.

b) link do specjalnego formularza zapisów przeznaczonego do zgłoszeń grupowych (z kodami)

 1. Poprzez formularz rejestracyjny (otrzymany pod linkiem w wiadomości mailowej) Opiekun wprowadza dane osobowe swoich zawodników wraz z otrzymanymi kodami. Zgłoszenie zawodnika jest ważne tylko z kodem rejestracyjnym i tylko takie zgłoszenie jest widoczne na liście startowej.
 2. Opiekun sprawdza poprawność danych uczniów na liście startowej. Poprawki w danych Opiekun wprowadza osobiście w panelu zawodnika – link do panelu system wysyła na mail podany w formularzu podczas rejestracji zawodnika.

Uwaga: zgłoszenia młodzieży do biegu open są możliwe tylko indywidualnie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej.

 

Sztafeta Rodzinna

Drużynę tworzą trzy osoby z jednej rodziny, najbliżej spokrewnione (dzieci, rodzice, dziadkowie). Rejestracji i opłaty dokonuje kapitan drużyny poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SZTAFETY RODZINNEJ. Kapitan wprowadza w formularzu dane osobowe wszystkich członków drużyny i jej nazwę. 

Zanim zapiszesz swoją drużynę, przeczytaj Regulamin Sztafety Rodzinnej. Sprawdź, czy spełniacie kryteria uczestnictwa.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W przypadku, kiedy zgłoszony (opłacony) zawodnik nie może wziąć udziału w biegu, istnieje możliwość przepisania jego pakietu startowego na inną osobę.

Jest to możliwe tylko pod warunkiem, że zawodnik rezygnujący z biegu znajdzie na swoje miejsce nowego zawodnika. Organizator nie pośredniczy w kontakcie pomiędzy zawodnikami i nie prowadzi ewidencji osób chcących przekazać swój numer startowy innej osobie.

Proces rozpocząć może jedynie osoba zgłoszona (opłacona).

Przed rozpoczęciem procesu prosimy zapoznać się z poniższą instrukcją.

Kroki, które musi wykonać zawodnik chcący zrezygnować ze startu i przekazać swój numer innej osobie:

 1. Zalogować się do panelu zawodnika. Link i hasło wysyłane było na podany przy rejestracji adres email.
 2. Przejść do “Status Zgłoszenia->Przepisywanie pakietu” i zaakceptować wypełniony formularz rezygnacji z biegu.
 3. Odebrać mail (adres ten sam, co podany w zgłoszeniu) z linkiem i kodem.
 4. Przekazać link i kod osobie, która zgłasza się w jego zastępstwie.

Kroki, które musi wykonać nowy zawodnik:

 1. Posługując się linkiem i kodem otrzymanym od rezygnującego zawodnika otworzyć stronę formularza rejestracji.
 2. Wypełnić formularz rejestracyjny.

Przepisywanie pakietu możliwe będzie do 06.04.2018

 

OSWIADCZENIE_2016

 

Jeśli masz pytania, napisz do nas, odpowiemy.

zapisy@bieg-jonca.pl