biegamy

Bieg Jońca dopiero za pięć miesięcy, ale do tego czasu chcemy Was informować o ciekawych imprezach biegowych i namawiać do uprawiania sportu. Jednym z takim biegów będzie niewątpliwie poznański Bieg Mikołajkowy w Strzeszynku 6 grudnia. Piszemy o nim już teraz, po pierwsze abyście mogli się na niego jeszcze zapisać, a po drugie dlatego, że każde 5 zł z wpisowego będzie przeznaczone na Pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Wągrowcu.

 

Bieg Mikołajkowy Poznań
logo bieg mikolajkowy

Bieg poprowadzi dookoła jeziora Strzeszyńskiego, start i meta usytuowane będą na plaży. Zawodnicy pokonają dwa okrążenia na dystansach:

  • Bieg główny: 10 km, 4,3 km – dla wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia do dnia imprezy.
  • Rajd Nordic Walking: 4,3 km – bez ograniczeń wiekowych
  • Biegi dziecięce:
    • – 200m – dzieci w wieku 6 lat i młodsze,
    • – 600m – 7-9 lat
    • – 800m – 10-12 lat
  • Bieg młodzieżowy: 1500m

Limit czasu na pokonanie dystansu w biegu wynosi 1 godzinę 45 minut. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymają mikołajową czapkę, a na mecie unikatowy medal odlewany. Starty nastąpią w godzinach: 10.15 – biegi dziecięce i młodzieżowe, 12.00 – bieg główny 10 km, 4,3 km, 12.05 Rajd Nordic Walking. Łączna liczba Uczestników jest ograniczona do 500 osób, a w biegach dzieci limit wynosi 150 osób.

Oficjalna strona biegu: www.biegmikolajkowypoznan.pl

Opcjonalnie przy zgłoszeniu do biegu można zakupić pamiątkową koszulkę techniczną, uwaga! z wybranym przez Was napisem lub imieniem. Zobaczcie tutaj.


Poznaj Poznań Nocą

Plakat-PPNDrugim wydarzeniem biegowym na które Was zapraszamy jest cykl Poznaj Poznań Nocą, który rozpoczyna się biegiem 29 października na Ostrowie Tumskim. Ale o tym napisze w następnym artykule nasz redakcyjny kolega Tomek, fachowiec od BnO.

A jeszcze wcześniej, bo w najbliższą sobotę 25 października trening na Cytadeli od godziny 9.00 do 11.00, spotkanie przy Pomniku Bohaterów. Będzie jedna trasa dla dzieci oraz trening interwałowy z mapą dla dorosłych. Dla dzieci udział bezpłatny, dla dorosłych jest to koszt w wysokości 5 zł.

Do zobaczenia.

 

trenuj-z-mistrzem


Najnowsze na blogu