Przyłączcie się do akcji charytatywnej podczas Biegu Jońca – w tym roku pobiegniemy dla Adama!

Adam

Adaś to siedemnastolatek, który doznał kontuzji kręgosłupa na treningu zapaśniczym. Po operacji, która odbyła się w Białymstoku przechodzi rehabilitację w szpitalu w Olsztynie.
Adam codziennie pokonuje kolejny bariery związane z funkcjonowaniem i kontrolą nad własnym ciałem: rusza już ramionami, ale dłonie są jeszcze mało precyzyjne. Nogi żyją wciąż własnym życiem 🙁
Pieniądze zbieramy na dalszą rehabilitację Adasia w wyspecjalizowanym ośrodku. Koszt pobytu osoby rehabilitowanej i opiekuna to ok. 620 zł dziennie. Trudno określić, ile potrzeba czasu, aby przywrócić sprawność motoryczną, ale z pewnością nie mniej niż pół roku.

Zapraszamy serdecznie do wspierania Adama Obryckiego

https://pomagam.pl/adamobrycki

Biegnij dla Adama!

Zapraszamy Was, małych i dużych uczestników 9. Biegu Jońca oraz wszystkich, którzy w piątek 5 kwietnia będą z nami, do włączenia się w akcję charytatywną „Biegnę dla Adama”.

Niewielkim kosztem i wysiłkiem możecie pomóc w leczeniu i rehabilitacji chłopca. Wystarczy za 5 zł (lub więcej, jeśli ktoś może) zakupić cegiełkę – kartę „Biegnę dla Adama” i z przypiętą do koszulki na plecach kartą wystartować w biegu w swojej kategorii podczas Biegu Jońca. Oprócz uczestników zgłoszonych na liście startowej, także inne osoby mogą pomóc i z wykupioną cegiełką wziąć udział w dodatkowym symbolicznym Biegu dla Adama na dystansie 500 m, który wystartuje pod koniec imprezy około godziny 14:15. W Biegu dla Adama nie będzie pomiaru czasu, nie jest wymagany strój sportowy, a tempo biegu lub marszu każdy dostosuje do swoich możliwości. Liczy się nie rywalizacja, ale chęć pomocy, dobre otwarte serce i wiara, że duża liczba osób dających niewiele, tak naprawdę może dokonać rzeczy wielkich. W charytatywnym Biegu dla Adama mogą wziąć udział wszyscy: biegacze, goście, kibice, rodzice, babcie, dziadkowie, małe i duże dzieci, uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, trenerzy, wolontariusze i wszyscy obecni na Biegu Jońca. Mamy nadzieję, że będzie nas wielu. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Adama.

Cegiełkę każdy zabierze do domu na pamiątkę. Przez cały czas trwania imprezy będzie można je zakupić na specjalnym oznaczonym stoisku w centrum zawodów.


Najnowsze na blogu