Przyłączcie się do akcji charytatywnej podczas Biegu Jońca – już drugi raz pobiegniemy dla nieuleczalnie chorej Marysi!

BIEGNĘ DLA MARYSI

Dziewczynka ma półtora roku i bagaż trudnych doświadczeń. Nieznana i rzadka choroba powoduje w jej główce postępujące uszkodzenia mózgu. Rodzina nie poddaje się i wciąż walczy o jak najlepsze dzieciństwo Marysi. W ciągu roku, odkąd Maria przebywa w domu, jej stan zdrowia poprawił się, coraz mniej używa respiratora, reaguje na najbliższe osoby. Intensywna rehabilitacja sprawia, że życie chorej dziewczynki jest bardziej komfortowe. Może doświadczać piękna otaczającego świata i miłości rodziny.

W zeszłym roku w Biegu dla Marysi wzięło udział bardzo wielu chętnych. Dzięki akcji udało się wesprzeć finansowo rodzinę dziewczynki w zakupie specjalnego wózka dziecięcego dla dzieci ze złożoną niepełnosprawnością. Maria, wraz z potrzebnym jej do życia sprzętem medycznym, może wychodzić na spacery, jeździć z rodzeństwem na wakacje, udawać się na konsultacje lekarskie. Jej życie wzbogaciło się o nowe, ważne dla jej rozwoju doświadczenia. Wszystko dzięki otwartym sercom uczestników Biegu!

Podczas tegorocznej akcji „Biegnę dla Marysi”, zbieramy środki na zakup dziecięcego łóżka rehabilitacyjnego. Marysia spędza całe życie na leżąco lub półsiedząco, jej możliwości ruchowe są bardzo ograniczone. Dziewczynka rośnie i łóżeczko niemowlęce jest już za małe. Specjalne łóżko umożliwi rodzicom Marysi dogodną rehabilitację, a dziewczynce zapewni wygodę i prawidłową postawę ciała.

Bieg dla Marysi ma też znaczenie symboliczne. Jest wyrazem solidarności z rodziną chorej dziewczynki. W zeszłym roku jej bliscy przeżyli duże wzruszenie, widząc Was wszystkich – starszych, młodszych, małych i dużych – jak z radością oddaliście swój czas, wysiłek i cegiełkę. Bezinteresownie, z potrzeby serca! Taka postawa jest wielkim umocnieniem dla tych, którzy każdego dnia walczą o życie i zdrowie dziecka.

Wierzymy, że i podczas tegorocznej edycji Biegu Jońca nie zawiedziecie! Spotykamy się na starcie z zakupioną cegiełką „BIEGNĘ DLA MARYSI”, przypiętą do koszulki.

Cegiełki do nabycia podczas trwania imprezy.

 

Rehabilitację Marysi w każdej chwili można wesprzeć wpłacając pieniądze na podane niżej konto (także 1%). Aby środki trafiły do dziewczynki, konieczny jest dopisek: „Marysia Petruczynik”.

Fundacja Małych i Dużych

ul. Żabikowska 62E/27, 62-030 Luboń,
NIP 7773146117,
KRS 0000347150
Nr konta bankowego:
26 1090 1450 0000 0001 3092 8350
Dopisek: Marysia Petruczynik

Marysię i jej rodzinę w tych trudnych doświadczeniach wspiera Stowarzyszenie „Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM”

Stowarzyszenie „Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM” powstało z myślą o rodzicach, którzy dowiedzieli się w czasie trwania ciąży o ciężkiej, nieuleczalnej chorobie swojego dziecka.

Celem stowarzyszenia jest, by rodzice w tym trudnym czasie nie byli pozostawieni samym sobie, lecz aby znaleźli dyskretne i życzliwe, a przy tym możliwie wszechstronne wsparcie.

Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM pomaga w nawiązaniu kontaktu z lekarzami różnych specjalności, współpracuje z pielęgniarkami i położnymi. Udziela wsparcia prawnego i psychologicznego oraz oferuje opiekę duchową.

Pośredniczy także w nawiązaniu kontaktu z rodzicami, którzy w przeszłości doświadczyli narodzin i śmierci nieuleczalnie chorego dziecka.

Pomoc oferowana przez stowarzyszenie jest bezpłatna.

RAZEM łatwiej przejść trudne chwile.

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajdziecie na stronie http://hospicjumrazem.pl/

Adobe Photoshop PDF

Biegnij dla Marysi!

Zapraszamy Was, małych i dużych uczestników 7. Biegu Jońca oraz wszystkich, którzy w piątek 7 kwietnia będą z nami, do włączenia się w akcję charytatywną „Biegnę dla Marysi”.

Niewielkim kosztem i wysiłkiem możecie pomóc w rehabilitacji dziewczynki. Wystarczy za 5 zł (lub więcej, jeśli ktoś może) zakupić cegiełkę – kartę „Biegnę dla Marysi” i z przypiętą do koszulki na plecach kartą wystartować w biegu w swojej kategorii podczas Biegu Jońca. Oprócz uczestników zgłoszonych na liście startowej, także inne osoby mogą pomóc i z wykupioną cegiełką wziąć udział w dodatkowym symbolicznym Biegu dla Marysi na dystansie 500 m, który wystartuje pod koniec imprezy około godziny 14.50 po biegu głównym. W Biegu dla Marysi nie będzie pomiaru czasu, nie jest wymagany strój sportowy, a tempo biegu lub marszu każdy dostosuje do swoich możliwości. Liczy się nie rywalizacja, ale chęć pomocy, dobre otwarte serce i wiara, że duża liczba osób dających niewiele, tak naprawdę może dokonać rzeczy wielkich. W charytatywnym Biegu dla Marysi mogą wziąć udział wszyscy: biegacze, goście, kibice, rodzice, babcie, dziadkowie, małe i duże dzieci, uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, trenerzy, wolontariusze i wszyscy obecni na Biegu Jońca. Mamy nadzieję, że będzie nas wielu. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na zakup dziecięcego łóżka rehabilitacyjnego dla Marysi.

Cegiełkę każdy zabierze do domu na pamiątkę. Przez cały czas trwania imprezy będzie można je zakupić na specjalnym oznaczonym stoisku w centrum zawodów.


Najnowsze na blogu