biegne_dla_Marysi_plakat_100x70_3

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca to nie tylko impreza biegowa. To także okazja, aby pomóc tym, którzy z powodu ciężkiej choroby walczą o każdy następny dzień, o kolejną chwilę życia. Podczas szóstej edycji Biegniemy dla Marysi.

Marysia

Półroczna Marysia przyszła na świat o trzy miesiące za wcześnie. Cierpi na postępujące zaniki kory mózgu. Nie może się poruszyć, przełknąć pokarmu, zamrugać oczami, wyrazić swoich potrzeb mimiką ani płaczem… Aby efektywnie oddychać często potrzebuje respiratora. Dokuczają jej również przykurcze mięśni całego ciała. Reaguje za to na dotyk, światło, dźwięk. Uwielbia przytulanie. Rośnie otoczona najczulszą opieką kochającej rodziny – rodziców i czwórki starszego rodzeństwa.

Dziewczynka pierwsze pół roku swojego życia spędziła w szpitalu, gdzie wielu specjalistów z ogromnym oddaniem walczyło o jej życie i powrót do zdrowia. Niestety medycyna nie jest wszechmocna, do dziś nie ma ostatecznej diagnozy. Nie jest możliwa terapia przyczynowa, ponieważ nie istnieje lekarstwo na problemy, z jakimi zmaga się Marysia. Najwięcej korzyści może przynieść rehabilitacja, która pomaga jej w oddychaniu i łagodzi skutki problemów neurologicznych.

Marysia jest w domu dopiero od kilku tygodni, ale czuje się w nim szczęśliwa, funkcjonuje teraz znacznie lepiej niż w czasie pobytu w szpitalu. Rodzina cieszy się wspólnym czasem, który został jej dany i robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić Marysi jak największy komfort życia, pomimo cierpienia. Pracy i kosztów jest bardzo wiele, dlatego rodzice dziewczynki są ogromnie wdzięczni za każdą pomoc – organizacyjną, finansową czy modlitewną. Jak sami mówią, dzięki osobom, które niosą im oparcie w tych trudnych chwilach, mają siłę, by każdego dnia podejmować walkę o piękne, godne życie ich Maleństwa.

Rehabilitację Marysi można wesprzeć wpłacając pieniądze na podane niżej konto (także 1%). Aby środki trafiły do dziewczynki, konieczny jest dopisek: „Marysia Petruczynik”.

Fundacja Małych i Dużych

ul. Żabikowska 62E/27, 62-030 Luboń,
NIP 7773146117,
KRS 0000347150
Nr konta bankowego:
26 1090 1450 0000 0001 3092 8350
Dopisek: Marysia Petruczynik

Marysię i jej rodzinę w tych trudnych doświadczeniach wspiera Stowarzyszenie „Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM”

Stowarzyszenie „Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM” powstało z myślą o rodzicach, którzy dowiedzieli się w czasie trwania ciąży o ciężkiej, nieuleczalnej chorobie swojego dziecka.

Celem stowarzyszenia jest, by rodzice w tym trudnym czasie nie byli pozostawieni samym sobie, lecz aby znaleźli dyskretne i życzliwe, a przy tym możliwie wszechstronne wsparcie.

Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM pomaga w nawiązaniu kontaktu z lekarzami różnych specjalności, współpracuje z pielęgniarkami i położnymi. Udziela wsparcia prawnego i psychologicznego oraz oferuje opiekę duchową.

Pośredniczy także w nawiązaniu kontaktu z rodzicami, którzy w przeszłości doświadczyli narodzin i śmierci nieuleczalnie chorego dziecka.

Pomoc oferowana przez stowarzyszenie jest bezpłatna.

RAZEM łatwiej przejść trudne chwile.

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajdziecie na stronie http://hospicjumrazem.pl/

Adobe Photoshop PDF

 

Biegnij dla Marysi!

Zapraszamy Was, małych i dużych uczestników 6. Biegu Jońca oraz wszystkich, którzy w piątek 8 kwietnia będą z nami, do włączenia się w akcję charytatywną „Biegnę dla Marysi”.

Niewielkim kosztem i wysiłkiem możecie pomóc w rehabilitacji dziewczynki. Wystarczy za 5 zł (lub więcej, jeśli ktoś może) zakupić cegiełkę – kartę „Biegnę dla Marysi” i z przypiętą do koszulki na plecach kartą wystartować w biegu w swojej kategorii podczas Biegu Jońca. Oprócz uczestników zgłoszonych na liście startowej, także inne osoby mogą pomóc i z wykupioną cegiełką wziąć udział w dodatkowym symbolicznym Biegu dla Marysi na dystansie 500 m, który wystartuje pod koniec imprezy około godziny 14.40 po biegu głównym. W Biegu dla Marysi nie będzie pomiaru czasu, nie jest wymagany strój sportowy, a tempo biegu lub marszu każdy dostosuje do swoich możliwości. Liczy się nie rywalizacja, ale chęć pomocy, dobre otwarte serce i wiara, że duża liczba osób dających niewiele tak naprawdę może dokonać rzeczy wielkich. W charytatywnym Biegu dla Marysi mogą wziąć udział wszyscy: biegacze, goście, kibice, rodzice, babcie, dziadkowie, małe i duże dzieci, uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, trenerzy, wolontariusze i wszyscy obecni na Biegu Jońca. Mamy nadzieję, że będzie nas wielu. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na pomoc dla Marysi.

Cegiełkę każdy zabierze do domu na pamiątkę. Przez cały czas trwania imprezy będzie można je zakupić na specjalnym oznaczonym stoisku w centrum zawodów.

biegne_dla_Marysi_plakat_100x70_4


Najnowsze na blogu