biegne_dla_Zosi_wpis-01

Kiedy dowiedzieliśmy się o trudnej sytuacji Zosi i jej rodziny, postanowiliśmy im pomóc. Zapraszamy Was, wszystkich uczestników 5. Biegu Jońca oraz wszystkich, którzy w piątek 17 kwietnia będą z nami, do włączenia się w akcję charytatywną „Biegnę dla Zosi”.

Zosia

zosia1Zosia ma 11 lat, mieszka na Piątkowie i chodzi do szkoły sportowej, trenuje pływanie odnosząc wiele sukcesów. Marzy, by wystartować na olimpiadzie. Niestety pod koniec ubiegłego roku wykryto u Zosi sarcomę – nowotwór złośliwy tkanek miękkich, którego leczenie może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Zosia przeszła już kilka sesji leczenia bardzo obciążającą i wyczerpującą chemioterapią. Lekarze wykonali także operację usunięcia guza wraz z dużym fragmentem mięśnia ręki, w którym umiejscowił się guz. Wkrótce czeka dziewczynkę kolejna operacja. Ponieważ guz umiejscowiony jest głęboko w mięśniach, potrzebny będzie przeszczep mięśnia ręki. Operacja przeszczepu zostanie przeprowadzona za granicą. Konieczne jest zebranie środków na pokrycie kosztów operacji. Podczas badań lekarze zdiagnozowali zmiany na obu płucach, dlatego również na tym obszarze niewykluczona będzie operacja.

Zosia2Leczenie Zosi będzie trwało co najmniej kilka miesięcy, wiąże się ono niestety z kosztami. Dziewczynka leczona jest w Warszawie, dlatego dużym kosztem są dojazdy. Co prawda koszty chemioterapii pokrywa NFZ, ale Zosia oprócz tego musi codziennie zażywać leki osłonowe i witaminy, by zminimalizować skutki uboczne chemioterapii – to rodzice płacą już z własnych środków. Po operacji konieczna będzie długa, kosztowna rehabilitacja, tak by rękę doprowadzić do jak największej sprawności. Ponieważ obecnie Zosia wraz z mamą ciągle podróżują po szpitalach pomiędzy Poznaniem a Warszawą, mama Zosi zmuszona była zrezygnować z pracy zawodowej. Zosia jest dzielną dziewczynką, ze wszystkich sił walczy z chorobą.

Rodzice Zosi bardzo proszą o wsparcie finansowe. Każda złotówka ma wielkie znaczenie, zwiększa szanse na pokrycie kosztów leczenia, a co za tym idzie na wyleczenie Zosi.

Zosia jest podopieczną Fundacji Balian Sport.

Fundacja Balian Sport

Sierakowska 13, 
64 – 412 Chrzypsko Wielkie

BANK PEKAO SA   77 1240 6609 1111 0010 4319 0503

KRS: 0000069890
Przy wpłacie konieczne jest dopisanie „Pomoc dla Zosi Tabernackiej”

 

Wraz z przyjaciółmi rodziców dziewczynki wymyśliliśmy akcję „Biegnę dla Zosi”. Każdy uczestnik 5. Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca będzie miał możliwość niewielkim kosztem i wysiłkiem pomóc Zosi wrócić do zdrowia. Wystarczy za 5 zł (lub więcej, jeśli ktoś może) zakupić cegiełkę – kartę „Biegnę dla Zosi” i z przypiętą na plecach do koszulki kartą wystartować w biegu w swojej kategorii podczas Biegu Jońca. Oprócz biegaczy zgłoszonych na liście startowej, także inne osoby mogą pomóc i z wykupioną cegiełką wziąć udział w dodatkowym symbolicznym Biegu dla Zosi na dystansie 500 m, który wystartuje pod koniec imprezy około godziny 14.30 po biegu głównym open. W Biegu dla Zosi nie będzie pomiaru czasu, nie jest wymagany strój sportowy, a tempo biegu lub marszu każdy sam sobie dobierze. Liczy się nie rywalizacja, ale chęć pomocy, dobre otwarte serce i wiara, że duża liczba osób dających niewiele tak naprawdę może dokonać rzeczy wielkich. W charytatywnym Biegu dla Zosi mogą wziąć udział wszyscy: biegacze, goście, kibice, rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, małe i duże dzieci, uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, trenerzy, wolontariusze i wszyscy obecni na Biegu Jońca. Mamy nadzieję, że będzie nas wielu. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na leczenie Zosi.

Cegiełki

biegne_dla_Zosi_cegielkisą bardzo ładne i każdy zabierze ją do domu na pamiątkę. Przez cały czas trwania imprezy będzie można je zakupić na specjalnym oznaczonym stoisku w centrum zawodów. Można także zamówić przedsprzedaż u Organizatora akcji pod nr telefonu 788 175 425.

 

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku – wydarzenie NA POMOC ZOSI.

zosia FB

 

Możecie też obejrzeć reportaż o Zosi

zosia_telekurier

 


Najnowsze na blogu