Jeśli śledzicie na Facebooku relacje z Parafiady, to pewnie już wiecie o sukcesach naszej poznańskiej ekipy. Jeśli nie wiecie, to poniżej garść informacji i zdjęć. Zapraszamy!

11205609_402360493281176_2625265819334325046_n13 lipca

W drodze na uroczystą inaugurację 27. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.
11737902_402360519947840_3379883046872002152_n
Czekamy na rozpoczęcie turnieju piłki nożnej w kategorii podstawówek. Sześciu wspaniałych z Poznania

I oto jesteśmy, już po raz trzeci na Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, której 27 edycja rozpoczęła się 12 lipca w Warszawie. My, czyli 16 chłopaków, uczniów Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu pod opieką p. Grażyny i kl. Rafała, pijara w niedzielę wraz z 1500 uczestnikami z Polski i kilku innych krajów wzięliśmy udział w uroczystej inauguracji Parafiady, która tradycyjnie odbyła się na Siekierkach. Msza święta, ceremonia zapalenia znicza i otwarcia Parafiady, festyn, koncert, taniec, zabawa, radosne spotkania – to pierwszy dzień Parafiady. Większość naszej ekipy jest na Parafiadzie po raz pierwszy, ale i oni już wiedzą, że czekają nas wspaniałe dni pełne emocji nie tylko sportowych. Dziś od rana walczymy na arenach sportowych. Jeśli macie ochotę zobaczyć początek Parafiady, to dziś wieczorem TVP Polonia o g. 22:05 przedstawi relację. Może i my tam będziemy…. Pozdrawiamy!

polonia

inauguracja

11745899_402856449898247_7251516024246774372_n

14 lipca

11755516_402438483273377_12611123854756399_nMamy kolejne dobre wieści od poznaniaków uczestniczących w Parafiadzie w Warszawie. Pierwszy dzień parafiadowego współzawodnictwa zaliczamy do udanych. Piłkarze z podstawówki rozpoczęli turniej i wygrali oba swoje mecze z wynikami 5:0, pokonując drużyny z Bielefeld (Niemcy) i z Michorzewa (Wielkopolska). We wtorek przed nimi kolejne spotkania turnieju. Gimnazjaliści w rozgrywkach piłkarskich w fazie eliminacyjnej wyszli z grupy i powalczą w turnieju finałowym. Sukcesem zakończył się dla nas turniej ringo. Wojtek Kowalski (gimnazjum) po bardzo emocjonujących rozgrywkach zdobył srebrny medal. Gratulacje! Mateusz Pełka zajął w ringo punktowane 5 miejsce. Nasi reprezentanci wystartowali także w biegach przełajowych. Paweł Jabłoński (podstawówka) zdobył punkty dla reprezentacji zajmując 8 miejsce. Gratulujemy całej drużynie! Brawo Poznań!

11232074_402856506564908_836382752885427608_n
Parafiadowe zdjęcie przyjaźni. Pijarzy-Poznań i Michorzewo, po ostatnim meczu turnieju, 8:0 dla Poznania.

15 lipca

11223652_402856513231574_1816764781858473104_n 11760197_402856469898245_4316705754095660528_nParafiada trwa, uczestnicy współzawodniczą i prezentują się w parafiadowych filarach STADION- TEATR- ŚWIĄTYNIA. W trzecim dniu imprezy reprezentanci Poznania walczyli na kilku arenach sportowych. Dali z siebie wszystko i osiągnęli wspaniałe wyniki. W kategorii podstawówek nasi piłkarze zajęli drugie miejsce nie przegrywając w turnieju żadnego meczu. O klasyfikacji końcowej zadecydowała tylko różnica bramek. Oto wyniki rywalizacji: Poznań- Michorzewo 5:0, Poznań- Bielefeld (Niemcy) 5:0, Poznań- Wolsztyn 2:2, Poznań- Orsza (Białoruś) 4:2. Bardzo dobrze w turnieju piłki nożnej zaprezentowali się również gimnazjaliści i zajęli trzecie miejsce. Wtorek był bardzo intensywnym dniem, bogatym w starty i dobre rezultaty. Cieszymy się bardzo z sukcesu Michała Tytonia (kat. podstawówka), który zdobył srebrny medal w biegu na orientację. W silnie obsadzonych zawodach dobrze na orientację pobiegli też nasi gimnazjaliści, zajmując punktowane miejsca: Staś Krzyżaniak – 4 miejsce, Mateusz Pełka – 6 miejsce, Szymon Pasternak- 9 miejsce, Antek Kwiatkowski – 10 miejsce. W tej samej dyscyplinie w kategorii opiekunów drugie miejsce zajęła Grażyna Gulczyńska. Prawie na podium stanął Franek Kęsy (gimnazjum), który w turnieju badmintona zajął wysokie, ale niestety czwarte miejsce. GRATULUJEMY CAŁEJ EKIPIE! BRAWO PIJARZY-POZNAŃ!

11745384_402436693273556_1843597196187216494_n 11745508_402856693231556_7693399251769278733_n 11743016_402856486564910_6149381392468482647_n11233779_402856689898223_3933686785484653406_n

11108232_403256793191546_5895000388495391554_n

16 lipca

11742969_403255949858297_1500965254524466793_n
Andrzej Kowalski – 2 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie.
11752458_403255946524964_7346262199172420443_n
Konrad Szewczyk – 3 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie w kat. gimnazjum.

Kolejne dni Parafiady, środa i czwartek to tradycyjnie rywalizacja lekkoatletów na stadionie warszawskiego AWF. Nasi zawodnicy wystartowali w biegu na 60 m, rzucie piłką palantową oraz w biegu na 300 m. Olaf Wojda w finale biegu na 60 m zajął punktowane 5 miejsce. Andrzej Kowalski i Gustaw Kałek zdobyli dla drużyny punkty w biegu na 300 m. Wspaniałych emocji dostarczyli nam ponownie gimnazjaliści. W rozgrywanym przez dwa dni turnieju koszykówki reprezentacja poznańskiego gimnazjum pijarskiego zajęła drugie miejsce, ulegając tylko koszykarzom z Laskowej. Chłopcy pewnie pokonali zespoły z Zawidowa, Płońska, i Lidy na Białorusi.
W szachach dobrze zaprezentował się Franek Kęsy (gimnazjum), który zajął 7 miejsce i zdobył punkty do klasyfikacji generalnej. Poznaniacy uzyskali wysokie rezultaty nie tylko w rywalizacji sportowej, ale także w konkursie wiedzy o sporcie. Znakomitym poziomem wiadomości na temat Mistrzostw Świata w Siatkówce 2014 wykazali się: Andrzej Kowalski, który zajął drugie miejsce w kategorii podstawówek oraz Konrad Szewczyk, który stanął na trzecim stopniu podium. Chłopcy otrzymali piękne statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.Na ceremonii dekoracji obecna była Joanna Jóźwik, brązowa medalistka mistrzostw Europy w Zurychu (2014) w biegu na 800 m.
Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się dwudniowy turniej siatkówki plażowej, w którym wystąpiły trzy pary naszych reprezentantów. GRATULUJEMY NASZYM SPORTOWCOM!
Wieczory jak zawsze ciekawie przygotowane przez organizatorów kończyły parafiadowe przeżycia. W środę podczas wieczoru międzykulturowego zaprezentowały się wszystkie kraje uczestniczące w tegorocznej Parafiadzie. Kilkuset Polaków ubranych w biel i czerwień m.in. zatańczyło poloneza. To było niezwykłe przeżycie…. W czwartkowy wieczór wszyscy świetnie się bawili na dyskotece, którą żywiołowo poprowadzili wolontariusze. Przed nami piątek, a w sobotę już wyjazd… Szkoda, że czas tak szybko tu mija.