Moment dekoracji w kategorii duchowni podczas 5. Biegu Jońca. fot. Marek Jarmonik

Księża startujący w imprezie biegowej? Współzawodnictwo duchownych w biegu masowym? Zakonnicy stający na podium? Siostry zakonne na mecie odbierające medale po ukończonym biegu? Takie sytuacje są oczywiste tylko w Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca. W 2014 r. do klasyfikacji wprowadziliśmy kategorię specjalną: duchowni, a od 2018 r. swoją kategorię specjalną mają siostry zakonne.

Patron biegu był zakonnikiem, pijarem. Właśnie pijarów najwięcej startuje każdego roku w Biegu Jońca. Nie brakuje też księży diecezjalnych, przedstawicieli innych zgromadzeń zakonnych oraz kleryków. Cieszy fakt, że na start decydują się też siostry zakonne.  O. Józef chociaż nie był biegaczem, to aktywność ruchową i sportowe współzawodnictwo propagował i rozwijał, zwłaszcza w odniesieniu do dzieci i młodzieży.
Zapraszamy księży diecezjalnych, zakonników, kleryków  oraz siostry zakonne do startu w 9. Poznańskim Biegu o. Józefa Jońca SP. Duchowni i siostry  rywalizują w kategoriach wiekowych i dodatkowo w kategoriach specjalnych.
Podczas Biegu Jońca przeprowadzamy nieoficjalne mistrzostwa Polski duchownych i sióstr zakonnych w biegu przełajowym na 3 km.

Zapiszcie się!

Zapraszamy duchownych i siostry zakonne na linię startu!

Moment dekoracji w kategorii duchowni podczas 8. Biegu Jońca. fot. Agnieszka Rząsa


Najnowsze na blogu