DSCF6643

Organizator Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca, Zespół Szkół Zakonu Pijarów obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojego istnienia. Jubileuszowe obchody, które miały miejsce w sobotę 28 listopada 2015 r., rozpoczęła uroczysta msza święta pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, a po niej świętowanie przeniosło się do szkoły.

Wiele życzliwych słów, wspomnień, podziękowań i życzeń popłynęło z ust przemawiających gości i dyrekcji szkoły. Uroczystości zwieńczył spektakl teatralny pt. „Sen nocy letniej” w wykonaniu połączonych sił uczniów i szkoły podstawowej, i gimnazjum i liceum pijarskiego z towarzyszeniem szkolnego zespołu muzycznego Amos. Dzięki świetnym aktorom, pięknej scenografii, barwnym kostiumom i pięknej oprawie muzycznej licznie zebrani goście, nauczyciele, uczniowie, absolwenci, rodzice i przyjaciele szkoły przenieśli się w niezwykły świat baśni. Po oficjalnej części jubileuszowego świętowania absolwenci spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby powspominać szkolne lata.

Pierwszy dzwonek w szkole pijarskiej w Poznaniu zabrzmiał 1 września 2005 r. Przez kolejne lata placówka dynamicznie się rozwijała. Szybko zbudowała markę i obecnie jest znaną w Poznaniu szkołą, w której chętnie podejmują naukę zarówno najmłodsi w szkole podstawowej, jak i gimnazjaliści oraz licealiści. Niestety każdego roku nie dla wszystkich chętnych kandydatów wystarcza miejsc. Dziesięć lat minęło bardzo szybko. I chociaż wydaje się, że dekada to niewiele, jednak na tę krótką historię szkoły składa się wiele ważnych i pięknych wydarzeń, zrealizowanych ciekawych projektów, sukcesów i osiągnięć uczniów i nauczycieli, zdanych matur i egzaminów, mnóstwo przeżyć, spotkań, wspólnych wyjazdów, emocji, przyjaźni, wspomnień i wielkie bogactwo tego wszystkiego, co składa się na szkolne życie.

Galeria zdjęć z obchodów dziesięciolecia szkoły znajduje się tutaj.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że kilka kart szkolnej kroniki wypełniły organizowane od 2011 r. kolejne edycje Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Jubileusz Szkoły skłania nas do spojrzenia wstecz i przyjrzenia się temu, jak projekt rozwijał się przez pięć ostatnich lat.

kalendarzyk_bieg

PIERWSZY BIEG

1. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca odbył się 8 kwietnia 2011 r. Ten piątek był bardzo chłodny z silnym wiatrem, co widać na archiwalnych zdjęciach i filmie. Była to wyjątkowa edycja przede wszystkim dlatego, że była pierwsza i jako organizatorzy wszystkiego się uczyliśmy. Ponadto odbyła się dla upamiętnienia o. Józefa Jońca i wszystkich ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w pierwszą rocznicę tej tragedii. Wspomnienia sprzed roku z 10 kwietnia 2010 r. były wciąż bardzo żywe dla wszystkich Polaków.

DrukowanieUczestnicy w liczbie aż 462 biegaczy reprezentowali 20 placówek oświatowych z Poznania, głównie okoliczne szkoły z Piątkowa, Naramowic i Winograd, a także szkoły z Pniew i Murowanej Gośliny. Duża liczba uczestników nowej zupełnie nieznanej wcześniej imprezy mile nas zaskoczyła i dobrze rokowała na przyszłość.

dsc5438.preview1

Drukowanie

Zgłoszenia przyjmowaliśmy bezpośrednio w sekretariacie szkoły, mailowo, telefonicznie oraz w biurze zawodów w dniu biegu. Nie było limitu uczestników.

Na zawody złożyło się 8 biegów dziecięcych i młodzieżowych dla poszczególnych kategorii wiekowych na różnych dystansach (600, 800, 1600 m) oraz bieg open na 2400 m, który ukończyło 9 mężczyzn i 4 kobiety.

Drukowanie Drukowanie

Biegacze startowali z kartkami startowymi, które oddawali sędziom na mecie. Kartki służyły do ustalenia klasyfikacji końcowej. Wyniki wprowadzaliśmy ręcznie i po tygodniu opublikowaliśmy na stronie internetowej szkoły.

medal

trasa_2Medale i drobne nagrody rzeczowe otrzymali tylko zawodnicy i zawodniczki z trzech pierwszych miejsc we wszystkich 12 kategoriach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali po biegu skromny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Drukowaniedsc5135.preview1Patronat honorowy nad biegiem objął Prowincjał Zakonu Pijarów o. Józef Tarnawski.

Patronat medialny zapewnili: Przewodnik Katolicki, Radio Emaus, Telewizja WTK i Portal Epoznan.pl

wyniki_1_bieg_2011.xls

Lista zawodników jest dostępna po kliknięciu w tabelkę.

Pierwsza edycja biegu zorganizowana z bardzo skromną ofertą dla uczestników i przy słabo rozbudowanej oprawie, okazała się jednak sukcesem. Niemała liczba uczestników, dobra atmosfera imprezy, zaangażowanie się w przygotowania całej społeczności szkoły i przede wszystkim wielka chęć i gotowość do kontynuacji projektu wyrażona przez wszystkich zaangażowanych w organizację sprawiły, że bieg doczekał się drugiej edycji. Ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.

 

 

Zapraszamy do naszego archiwum zdjęć i filmów.

 

plakat biegu 2011 ok


Najnowsze na blogu