FESTYN_pijarzy_net

W sobotę 13 czerwca w godzinach od 9.00 do 13.00 Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu zaprasza na coroczny Festyn Rodzinny, który w tym roku przebiegnie pod hasłem „Wypłyń na głębię”. Impreza tradycyjnie odbędzie się na obiektach rekreacyjnych szkoły na osiedlu Jana III Sobieskiego 114.

Na dwóch scenach wystąpią soliści oraz szkolne zespoły muzyczne, wokalne i taneczne, grupy flamenco, kabaret i grupy teatralne. Oprócz dużej dawki wrażeń artystycznych organizatorzy zapewnią dla każdego wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności ruchowych. Tradycyjnie odbędą się turnieje ringo, które co roku dostarczają zawodnikom i kibicom wiele emocji. Starszych i młodszych, małych i dużych uczestników wolontariusze zapraszają do aktywnej zabawy w typowych i nietypowych konkurencjach rekreacyjnych. Młodsze dzieci będą mogły poszaleć na dmuchanym zamku. Obowiązkowo trzeba odwiedzić festynowe stoiska, aby skorzystać z przygotowanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców niespodzianek, konkursów, zabaw i innych atrakcji. Caffe Rodzic zadba o coś dla podniebienia i zaprasza wszystkich na dania z grilla i pyszne ciasta. Z całą pewnością ktoś wyjedzie z festynu nowym rowerem, który jest główną nagrodą w quizie organizowanym przez Radę Rodziców. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy całe rodziny i wszystkich, którzy lubią ciekawie i aktywnie spędzać czas w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Festyn jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w ramach ogólnopolskiego projektu Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało oraz dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Patronat honorowy objęła Rada Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Opiekę medialną zapewniają Katolickie Radio Emaus oraz Przewodnik Katolicki.

 


Najnowsze na blogu