FESTYN_pijarzy_net

W sobotę 11 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu zaprasza na Festyn Rodzinny, który w tym roku przebiegnie pod hasłem „W piastowskim grodzie” i nawiąże do 1050 rocznicy chrztu Polski.

Impreza tradycyjnie odbędzie się na obiektach rekreacyjnych szkoły na osiedlu Jana III Sobieskiego 114. W nawiązaniu do tematu festynu teren boiska na kilka godzin zmieni się w gród Mieszka i Dobrawy. Cafe Rodzic zaprosi wszystkich na specjalną zupę przygotowaną według średniowiecznej receptury oraz na inne smakołyki. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, a także sprawdzić swoją wiedzę w quizach historycznych. Tradycyjnie na dwóch scenach wystąpią soliści oraz szkolne zespoły muzyczne, wokalne i taneczne, grupy flamenco, kabaret i grupy teatralne. W programie sportowo- rekreacyjnym znajdą się: rozgrywki w ringo, mecz piłki nożnej, typowe i nietypowe konkurencje i zabawy ruchowe. Specjalnie dla młodszych dzieci na placu stanie dmuchana zjeżdżalnia. Starszych uczestników festynu organizatorzy zapraszają na warsztaty nordic walking oraz na badania profilaktyczne.  Do wspólnej zabawy podczas festynu zaproszone są całe rodziny i wszyscy, którzy lubią aktywnie i ciekawie spędzać czas.

Patronat honorowy nad imprezą objęła Rada Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki- samorząd pomocniczy Miasta Poznania. Opiekę medialną zapewnia Katolickie Radio Emaus.

Festyn jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w ramach ogólnopolskiego projektu Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało i dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapraszamy!


Najnowsze na blogu