20151017_111604

Jesień to dobry czas na porządki nie tylko w ogrodach, ale i na nowym odcinku trasy Biegu Jońca. Chcemy zdążyć z pracami przed zimą, aby wiosną trasa była przygotowana na kwietniową szóstą edycję Biegu Jońca. Trasa nieznacznie zmieni przebieg na początkowym stumetrowym odcinku w obrębie centrum zawodów.

Taka zmiana jest konieczna w przypadku bardziej wilgotnych warunków pogodowych. Dzięki modyfikacji ominiemy i ochronimy sztuczną nawierzchnię nowego szkolnego boiska do gier zespołowych przed zabrudzeniem czarnoziemem nanoszonym wraz z butami biegaczy. Bieg Jońca to przecież przełaj, więc trasa prowadzi głównie po nawierzchniach naturalnych. Zapewniamy, że na zmienionym odcinku pobiegnie się Wam równie dobrze:-)

Zespół organizatorów wziął się do bardziej fizycznej roboty i w jedną z sobót „przecierał nowy szlak”, usuwając potężne betonowe fundamenty dawnych ławek. Więcej nie będziemy opisywać zostawiając czytelnika ze zdjęciami oraz małą zagadką odgadnięcia nowego przebiegu zmienionego odcinka. Przed nami pozostało jeszcze trochę jesiennych prac na trasie.

W kwietniu będziemy gotowi! A Wy?

Trenujcie i startujcie w jesiennych i zimowych imprezach biegowych, bo sezon biegacza trwa cały rok.

20151017_100124 20151017_111709


Najnowsze na blogu