baner 2 x 2m-2015

W piątek 17 kwietnia spotykamy się na 5. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Oto kilka ważnych i przydatnych informacji dla uczestników i dla opiekunów reprezentacji szkół dotyczących tego dnia i udziału w zawodach.

CENTRUM ZAWODÓW

znajduje się na terenie dużego przestrzennego boiska szkoły pijarskiej, od strony pętli PST. Przez centrum zawodów przebiega niemal cała krótka pętla trasy biegu. Zatem wszyscy będą mogli na bieżąco śledzić przebieg rywalizacji.
Dojście do centrum zawodów: od strony pętli PST bezpośrednio przez boisko lub przez wejście główne i przez budynek szkoły, a także wejście bramą od ul. Stróżyńskiego. Parkingi: mała liczba wolnych miejsc w pobliżu szkoły oraz duży parking płatny przy pętli PST.

Grupa uczestników wraz z opiekunami powinna przybyć na zawody z dużym zapasem czasu (min. 70-80 minut przed startem) i w pierwszej kolejności i niezwłocznie udać się do BIURA ZAWODÓW. Na listach startowych rozmieszczonych w kilku miejscach centrum zawodów należy odnaleźć swoją reprezentację i poznać numery startowe zawodników. Organizator nie opóźni godziny startu biegu z powodu spóźnień grup i nieodebrania pakietów startowych na czas.

BIURO ZAWODÓW,

czynne od godz. 9.00, znajduje się w trzech dużych oznaczonych namiotach. W każdym namiocie kilka stanowisk wyznaczonych według numerów startowych. Należy z całą grupą podejść do właściwych stanowisk. Zawodnicy ustawiają się po odbiór pakietów startowych. Każdy zawodnik osobiście odbiera swój pakiet startowy, czyli torebkę z dodatkami, koszulkę, numer startowy i oznaczony numerem chip elektroniczny do pomiaru czasu. Chip zaraz po przebiegnięciu linii mety należy oddać w stanie nienaruszonym. W celu uniknięcia pomyłek i weryfikacji zawodników opiekunowie nie odbierają grupowo pakietów startowych. Przy biurze wolontariusze będą ponadto rozdawać zawodnikom upominki przygotowane przez naszych partnerów.

CHIP

jest przypisany indywidualnie do zawodnika. Każdy zawodnik musi go zamocować na bucie za pomocą sznurowadeł w sposób gwarantujący niezagubienie chipa, według instrukcji umieszczonej na zdjęciach w biurze biegu i w różnych miejscach centrum zawodów. Najlepiej, jeśli każdy ma buty wiązane na sznurowadła. Jeśli zdarzą się buty na rzepy, wówczas do zamocowania chipa zapewniamy specjalne plastikowe paski samozaciskowe (pewne i szybkie), do pobrania na stanowisku przy biurze biegu. Ważne, aby chip mocować na bucie lub w okolicy kostki, to zapewni odczyt impulsu na mecie. Nie wolno trzymać chipa w kieszeni. CHIP JEST ZWROTNY. KAŻDY ZAWODNIK JEST ZOBOWIĄZANY ODDAĆ NIENARUSZONY CHIP PO PRZEBIEGNIĘCIU LINII METY.

NUMER STARTOWY

należy przypiąć agrafkami w widocznym z przodu do koszulki poniżej nadruku na koszulce. Agrafki zapewnia organizator.

STREFA METY- MIEJSCE ODDANIA CHIPÓW.

Po przebiegnięciu linii mety i otrzymaniu medalu zawodnik przechodzi do wygrodzonej strefy mety, zdejmuje chip z buta i oddaje do oznaczonego pojemnika. Następnie ma prawo opuścić strefę mety. W strefie biegaczom pomogą wolontariusze. Opiekunowie nie wchodzą do strefy mety, gdyż jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla zawodników.

PRZEBIERALNIE I TOALETY

znajdują się przy sali gimnastycznej. Przebieralnie nie służą do przechowywania odzieży i nie będą zamykane na klucz. Swoje rzeczy grupy składają w wybranym miejscu na terenie zawodów, tak aby nie blokować ruchu po terenie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste zawodników.

POSIŁEK

– bezpłatny dla każdego zawodnika oraz dwóch opiekunów na grupę, talony wydawane w pakietach startowych w biurze zawodów.

WYSTAWA

– w holu szkoły, prezentuje postać patrona biegu o. Józefa Jońca i jego dokonania.

ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW.

O godz. 11.00 odbędzie się ceremonia otwarcia biegu z udziałem zaproszonych gości. Wszyscy uczestnicy zachowują godną postawę w związku z faktem upamiętnienia Patrona biegu i wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

FAIR PLAY.

Przypominamy i zobowiązujemy wszystkich zawodników do zachowania według reguł  fair play zwłaszcza w trudnych i pełnych emocji momentach startu do biegu. Opiekunów prosimy o pouczenie swoich zawodników w tym zakresie.

WOLONTARIUSZE i ORGANIZATORZY

– ubrani w koszulki pomarańczowe z nadrukiem graficznym biegu lub w kamizelki odblaskowe – wyznaczeni do pełnienia różnych zadań, zawsze chętnie pomogą uczestnikom, opiekunom i udzielą informacji.

TRASY

– są to trasy biegu przełajowego. Start wspólny przy dużej liczbie zawodników jest trudny i wymaga zachowania szczególnej uwagi i ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa. Trasy na niektórych odcinkach są wąskie, o różnorodnym podłożu i różnych naturalnych elementach terenowych. Trasy na całej długości będą wytaśmowane, każdy bieg poprowadzi pilot na rowerze.

WYNIKI

będą publikowane na bieżąco podczas imprezy tak szybko, jak to będzie możliwe i wywieszane na przygotowanych tablicach.

BIEGNĘ DLA ZOSI

– to akcja charytatywna, która ma celu pomoc dla chorej dziewczynki, której pasją jest pływanie. Każdy może wziąć udział poprzez wykupienie za 5 zł  cegiełki- karty Biegnę dla Zosi. Z tą kartą przypiętą do koszulki na plecach można wystartować w swoim biegu. Dodatkowy charytatywny bieg dla Zosi odbędzie się na zakończenie imprezy około godz. 14.30.

Życzymy powodzenia!
Organizatorzy


Najnowsze na blogu