Konkurs rozstrzygnięty 1

W dniach 15-17 grudnia uczniowie ZSZP w Poznaniu w wyniku tajnego głosowania wybrali jeden spośród trzech zaproponowanych projektów medali. Frekwencja wyniosła 82,5% , przy 631 oddanych ważnych głosach, zwycięski projekt uzyskał 306 głosów. Pozostałe dwa otrzymały kolejno 175 i 150 głosów.

Jak myślicie – czy wyniki pokryły się z opiniami internautów? Który medal wejdzie do produkcji i zawiśnie na szyi każdego zawodnika?

 

 

Głosowanie odbyło się we wszystkich klasach poznańskiego ZSZP, głosowano za pomocą kartek wpisując odpowiednią literę projektu. Głosowanie nadzorowała komisja wyborcza złożona z uczniów z samorządu uczniowskiego pod czujnym okiem nauczycieli. Po zliczeniu wszystkich głosów podajemy wyniki:

Uprawnionych do głosowania: 781 uczniów
Wszystkie oddane głosy: 644 uczniów
Frekwencja: 82,5%
Liczba oddanych głosów ważnych: 631
Liczba głosów nieważnych: 13

 

Wyniki głosowania:

wykres glosowanie

Drukowanie

Poniżej komentarze pokonkursowe:

Cieszy mnie to ogromnie, bo został wybrany projekt prosty i zdecydowany w formie, a przy tym najbardziej nowoczesny. Składanie medali w łańcuchy (a raczej w plastry miodu) powinno być w tym roku jeszcze bardziej wciągające. Poza tym zauważcie, że sześciokąt ma bliskie odniesienie do szóstego numeru biegu – może to przypadek, może nie 🙂 Tak czy inaczej gratuluję.

M. Jarmonik, projektant medalu.

Jest to prawdopodobnie jedyna tego typu impreza biegowa w Polsce, w której zawodnicy sami decydują o wyglądzie medalu. Bieganie łączy, a ten medal wybrany przez dzieci i młodzież najbardziej to podkreśla. Nie ma już ucznia w naszej szkole, który nie słyszałby o Biegu Jońca.

G. Gulczyńska, przewodnicząca komisji wyborczej

W tamtym roku pojawiły się po raz pierwszy numery na koszulkach i zdjęcia z drona. Dwa lata temu pomiar czasu. W 6. edycji możemy sobie wybrać medal… Czym jeszcze nas zaskoczą organizatorzy?

Uczeń gimnazjum ZSZP

(Odp. Nie powiemy, bo nie będzie zaskoczenia:-)

Dziękujemy za udział w wyborach.

Konkurs rozstrzygnięty2


Najnowsze na blogu