W dniach 19-21 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu wybierali medal 7. Biegu Jońca. Drugi raz decyzję o wyglądzie medalu oddaliśmy w ręce dzieci i młodzieży. To oni są głównymi bohaterami naszego biegu. Spośród trzech przygotowanych projektów wygrał jeden. Zwycięski medal wejdzie do produkcji, aby 7 kwietnia zawisnąć na szyjach 1300 biegaczy.

Medale, jak co roku, zaprojektował nasz grafik Marek Jarmonik. Jak Wam się podobały propozycje medali na siódmą edycję? Na który medal głosowaliście w konkursowej zabawie na naszej stronie? Czy Wasz wybór pokrywa się z decyzją większości uczniów? Internauci zagłosowali tak:

Konkurs został rozstrzygnięty w wyniku tradycyjnego głosowania, które samorządy uczniowskie przeprowadziły we wszystkich klasach ZSZP. Na kartce do głosowania każdy uczeń wpisywał odpowiednią literę wybranego przez siebie projektu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele. Frekwencja wyniosła 79,5 %. Po podliczeniu wszystkich głosów wyniki przedstawiają się następująco:
 
Uprawnionych do głosowania: 780 uczniów
Wszystkie oddane głosy: 620 uczniów
Frekwencja: 79,5%
Liczba oddanych głosów ważnych: 615
Liczba głosów nieważnych: 5
Liczba głosów oddanych na projekt A263
Liczba głosów oddanych na projekt C222
Liczba głosów oddanych na projekt B130
Na uwagę zasługuje zróżnicowany rozkład głosów w zależności od wieku głosujących. O zwycięstwie medalu A przesądziły głosy najmłodszych, uczniów szkoły podstawowej. W podstawówce aż 138 uczniów wybrało projekt A. Medal C zdobył 78 głosów, a medal B- 69.
Inne preferencje mieli gimnazjaliści i licealiści. Zwycięstwo przyznali medalowi C – 144 głosy. Projekt A był na drugim miejscu z 125 głosami, a medal B zdobył 61 głosów.

A oto zwycięski projekt:

Dziękujemy za udział w wyborach.


Najnowsze na blogu