I miejsce w kategorii szkoła podstawowa

plakat KONKURS NA RELACJE Z BIEGU 1gim JT

Publikujemy trzecią nagrodzoną relację z 6.Biegu Jońca autorstwa Magdaleny Tupko, uczennicy klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Poznaniu. Decyzją członków jury naszego konkursu praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowej. Gratulujemy Magdzie i życzymy dalszych sukcesów!

Relacja z biegu

8 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu odbył się 6. Bieg im. Ojca Józefa Jońca. Punktualnie o godzinie 11 wszyscy uczestnicy zebrali się pod sceną na szkolnym boisku, gdzie dyrektor szkoły – o. Bartłomiej Smoczyk w otoczeniu sponsorów oficjalnie otworzył bieg i już kilka minut później rozległ się dźwięk pistoletu startowego – to wystartowały dziewczęta z roczników 2007-2008 na dystansie 500 m. Jako pierwsza linię mety przekroczyła Agata Młodożeniec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu z czasem 2 min 13 sek. Po wręczeniu dzielnym biegaczkom medali za uczestnictwo, przyszedł czas na chłopców z tego samego rocznika. Najlepszy okazał się Ignacy Bielecki ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Poznaniu, którego czas wynosił tylko 2 min i 4 sek. Następnie przyszła pora na najnowszą kategorię – dzieci z rocznika 2009 i młodsze na dystansie 300 m. Dziewczynki i chłopcy biegli razem, a towarzyszył im głośny doping ze strony rodziców i starszych kolegów. W tym biegu pierwszą dziewczynką na mecie była Zuzanna Strykowska ze Szkoły Podstawowej „Horyzonty” w Poznaniu, uzyskując czas 57 sekund. Natomiast pierwszym chłopcem został Adam Bociek z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu, przebiegając dystans w 56 sekund.

Gdy wszyscy otrzymali medale, na starcie stanęły dziewczęta z roczników 2005-2006 Najszybsza okazała się Monika Dmytruszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Obornikach. Wbiegła na metę po 1 minucie i 56 sekundach od wystrzału z pistoletu startowego. Następnie zawodnicy mieli krótką przerwę, podczas której mogli pochodzić trochę po boisku, zwiedzić szkołę, a także zjeść pyszną zupę pomidorową, na którą kupon dostali (w pakiecie) wszyscy uczestnicy.

Następnie odbyła się dekoracja, podczas której zdobywcy pierwszych trzech miejsc w pierwszych biegach przy dźwiękach fanfarów wchodzili na scenę i odbierali puchary, dyplomy oraz drobne upominki. Chwilę potem odbył się bieg chłopców z roczników 2005-2006, w którym pierwsze miejsce zajął Michał Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu z czasem 1 min 52 sek. Później odbył się bieg dziewcząt z roczników 2003-2004 na dystansie 1000 m, w którym zwyciężyła Kalina Urbaniak ze szkoły w Suchym Lesie z czasem 4 min 16 sek. Później odbyła się kolejna dekoracja, a po niej pobiegli chłopcy z rocznika 2003-2004, z których na metę jako pierwszy dotarł Franciszek Wawrzynowicz ze Szkoły Podstawowej w Wolsztynie, uzyskując czas 3 min 51 sekund. Następnie przyszedł czas na gimnazjum. Młodziczki biegnące na 1000 m wystartowały dokładnie za pięć pierwsza, wśród zachęcających ich uczniów podstawówek. Takie same owacje towarzyszyły juniorkom młodszym, gdy te pokonywały swój dystans. Najszybszą młodziczką okazała się Nikola Horowska z UMKS ISKRA w Wolsztynie z czasem 4 min 17 sek, zaś wśród juniorek młodszych pierwsze miejsce zajęła Maria Hofman z XXV Liceum w Poznaniu, która przebiegła trasę w 3 min 54 sek. Po kolejnej już dekoracji nadszedł czas na młodzików (1500m) i juniorów młodszych (2000m), z których zwyciężyli: wśród młodzików Wiktor Kurzawski z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego w Poznaniu (czas 5 min 20 sek), a wśród juniorów Wiktor Maćkowiak z VI Liceum w Poznaniu (7 min 3 sek).Razem z juniorami młodszymi startowały też juniorki, z których najszybsza okazała się Justyna Budner z XXV Liceum w Poznaniu, uzyskując czas 8 min 36 sek. Później odbyła się dekoracja zwycięzców. W końcu przyszła kolej na wyczekiwany przez wszystkich bieg w kategorii OPEN, trzykilometrowy bieg po osiedlu. Doping był ogromny, a gdy pierwszy zawodnik ukończył ostatnie okrążenie, rozległy się głośne oklaski. Był to także bieg juniorów, z których jako pierwszy (w ciągu zaledwie 11 minut i 5 sekund) dobiegł Damian Jendrzejczak z XXV Liceum w Poznaniu.

Następnie o godzinie 14.40 odbyła się dekoracja juniorów i juniorek, duchownych i zawodników OPEN w kategoriach K i M: 15, 25, 35, 45 oraz 2002 i młodsi. Na koniec odbyło się wręczenie dodatkowych nagród: zegarków firmy Polar. Później trzeba było tylko wszystko posprzątać.

Magdalena Tupko

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy tego rodzaju konkurs towarzyszący naszej imprezie biegowej. Cieszymy się, że członkowie jury mieli, co robić, ocenili kilkanaście prac i przyznali nagrody. Dziękujemy i gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w naszej zabawie, za podjęty twórczy wysiłek i przysłanie prac. W gronie redakcji i nauczycieli zgodnie stwierdziliśmy, że chcemy kontynuować organizowanie dodatkowych konkursów związanych z Biegiem Jońca. Zapraszamy nauczycieli szkół startujących w biegu do współpracy i jeszcze większego motywowania uczniów do dodatkowej aktywności intelektualnej. My zaś będziemy się starać o to, by konkursy były ciekawe, a nagrody w nich przyznawane atrakcyjne.


Najnowsze na blogu