Opis biegu

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP jest jednym z największych w Wielkopolsce biegów, w którym startują zawodnicy w każdym wieku. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Zakonu Pijarów. Impreza, organizowana cyklicznie od 2011r., służy przede wszystkim popularyzacji biegania, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych. Termin biegu (zawsze jest to data około 10 kwietnia) wiąże się z rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Patronem spotkania jest bowiem ojciec Józef Joniec SP, pijar, który w niej zginął, człowiek zasłużony dla promocji wychowania dzieci i młodzieży poprzez sport. Bieg kontynuuje dzieło jego życia, parafiadę. Założone przez o. Jońca Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza rozwija i koordynuje wyjątkowy program edukacyjno-wychowawczy: parafiada promuje wychowanie młodego pokolenia poprzez wiarę, kulturę i sport.

Motto biegu: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” wywodzi się od nazwy programu realizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada.

Zawody mają formę festiwalu biegowego. W dwunastu biegach na różnych dystansach startują dzieci i młodzież w swoich kategoriach wiekowych. W biegu głównym w kategorii open na dystansie 3 km uczestniczą zawodnicy w różnym wieku. Trasy biegów przełajowych wiodą po osiedlowych ścieżkach, trawnikach i parku. Centrum zawodów, start i meta zlokalizowane są na boisku szkolnym. Organizator kieruje zaproszenie do reprezentacji szkół wszystkich typów i poziomów, do klubów sportowych i do indywidualnych biegaczy. Zgłoszenia organizator przyjmuje poprzez formularze rejestracyjne na stronie internetowej biegu, a podczas zawodów zapewnia elektroniczny pomiar czasu. W zawodach uczestniczy 1300 zawodników, w tym co najmniej 1100 biegaczy stanowią dzieci i młodzież. Każdy uczestnik, który ukończy bieg zostaje nagrodzony medalem, wyjątkowym, bo specjalnie wybitym na te zawody. Medal jest nagrodą za podjęty wysiłek, pokonanie swoich ograniczeń i dobiegnięcie do mety. W tym biegu każdy jest zwycięzcą. Puchary i nagrody rzeczowe otrzymują najlepsi biegacze w każdej z 25 kategorii. Po biegu organizator zaprasza wszystkich uczestników i opiekunów na ciepły posiłek.

źródło: bieg-jonca.pl

ikonka worda

Opis Biegu Jońca – format doc


 

Logo w formacie: ai, pdf, png, jpg i tif. Pliki zzipowane o wadze 3 MB


joniec2 - tekst

Tekst o patronie biegu – format doc


 

Plakat – format pdf

 


Folder promocyjny – format pdf


Ulotka promocyjna – format pdf


Regulamin biegu – format pdf


Program minutowy – format pdf


Regulamin sztafety rodzinnej – format pdf