Z wielką przyjemnością prezentujemy medal jubileuszowego 10. Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca.

Medal zaprojektowany przez artystę plastyka Marka Jarmonika przyjął formę inną niż wszystkie dotychczasowe medale Biegu Jońca.  Jubileuszowy bieg postanowiliśmy podkreślić wyjątkowym medalem. Awers to duża czerwona dziesiątka z wkomponowanym logotypem biegu w kształcie kwiatka z charakterystycznym ludzikiem. Zastosowanie eleganckiej czerwonej emalii jubilerskiej dodaje medalowi szczególnie odświętnego wyglądu.  Na rewersie hasło przewodnie biegu Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało, data, nazwa i logo organizatora oraz przede wszystkim pogodna twarz ojca Józefa – taka, jaką pamiętają ci, którzy Go znali, z którymi współpracował, z którymi dzielił się pomysłami i ci, którzy mieli możność z nim rozmawiać. Data biegu 2020 r. tym razem jest  wymowna i symboliczna, bo przypomina trudny czas epidemii i konieczność odwołania biegu tuż przed  pierwotnym terminem.

Medal 10. Biegu Jońca jest odlany ze stopu cynku/aluminium  w kolorze srebra patynowanego i zawieszony jest na zszytej z nim kolorowej taśmie.

Uczestnicy sztafety rodzinnej także będą zdobywać medale, takie same, ale w złotym kolorze. Niektórzy zawodnicy staną się więc posiadaczami dwóch medali- za bieg indywidualny i sztafetowy.

Medal zawiśnie 24 września 2021 r. na szyi każdego zawodnika, który ukończy bieg na swoim dystansie.

Każdy biegacz, który podejmie wysiłek, zmierzy się ze swoimi ograniczeniami i dobiegnie do mety, jest zwycięzcą i zasługuje na medal. 

Chcesz mieć taki medal w swojej kolekcji?

A może nie masz jeszcze żadnego medalu- ten może być Twoim pierwszym trofeum biegowym!

Nie wahaj się! Zapisz się i wystartuj 24 września! Na mecie na Twojej szyi zawiśnie medal🙂


Najnowsze na blogu