Z wielką przyjemnością prezentujemy medal 8. Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca.

Tegoroczny medal zaprojektowany przez Marka Jarmonika przyjął kształt zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe medale Biegu Jońca. Forma jest zbliżona do prostokąta, ale wypukłości i wklęsłości linii dodają mu lekkości. Na awersie logotyp biegu w kształcie kwiatka z charakterystycznym ludzikiem oraz hasło przewodnie biegu i nazwa organizatora. Na rewersie data i przede wszystkim… pogodna twarz ojca Józefa – taka, jaką pamiętają ci, którzy Go znali, z którymi współpracował, z którymi dzielił się pomysłami i ci, którzy mieli możność z nim rozmawiać.

Tegoroczne medale, podobnie jak w poprzednich edycjach, znowu można w sposób nieskończony łączyć. Wszyscy wiemy, że bieganie łączy ludzi, a nasze medale tę ideę wyrażają. Tym razem po biegu zapraszamy Was do układania medalowych puzzli. Puzzle to chyba jedna z przyjemniejszych rodzinnych zabaw. Życzymy Wam zatem dobrej zabawy także za metą! 🙂

Medal 8. Biegu Jońca jest odlany ze stopu cynku/aluminium, tym razem w innym kolorze, bo srebra patynowanego. Wymiary medalu to około 6,5 cm na 5 cm, przewidywana grubość około 4,5 mm. Medal zawieszony jest na zszytej z nim kolorowej taśmie.

Uczestnicy sztafety rodzinnej także będą zdobywać medale, takie same, ale w innym bardzo ładnym brązowym kolorze. Niektórzy zawodnicy staną się więc posiadaczami dwóch medali- za bieg indywidualny i sztafetowy. Uwiecznijcie na zdjęciach rodzinne składanie medalowych puzzli i pokażcie wszystkim na naszym Facebooku! 🙂

Medal zawiśnie 13 kwietnia 2018 na szyi każdego zawodnika, który ukończy bieg na swoim dystansie.

Każdy biegacz, który podejmie wysiłek, zmierzy się ze swoimi ograniczeniami i dobiegnie do mety, jest zwycięzcą i zasługuje na medal. Takich medali w tym roku rozdamy blisko 1600 !

Chcesz mieć taki medal w swojej kolekcji?

A może nie masz jeszcze żadnego medalu- ten może być Twoim pierwszym trofeum biegowym!

Nie wahaj się! Zapisz się do biegu głównego i wystartuj 13 kwietnia! Na mecie na Twojej szyi zawiśnie medal 🙂 


Najnowsze na blogu