srebro

W trzecim dniu 26. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży reprezentanci Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu zajęli bardzo dobre miejsca w rywalizacji w filarze STADION i ŚWIĄTYNIA.

Drużyna ze szkoły podstawowej po bardzo wyrównanej walce w finale zdobyła srebrne medale w piłce nożnej. Marek Gulczyński zajął drugie miejsce w biegu na orientację w kategorii gimnazjum. W tej samej dyscyplinie medale zdobyli chłopcy ze szkoły podstawowej: Szymon Pasternak- złoty, a Antek Kwiatkowski- srebrny. W kategorii opiekunów Grażyna Gulczyńska zajęła miejsce trzecie w biegu na orientację. Za wynik uzyskany w konkursie wiedzy o Janie Pawle II i Janie XXIII Marek Gulczyński stanął na drugim stopniu podium. Zmagania parafiadowe sportowe, artystyczne i wiedzowe trwają nadal, zakończą się w sobotę 19 lipca. Każdy dzień wypełnieją zawody sportowe w różnych dyscyplinach zespołowych i indywidualnych, konkursy wiedzy oraz konkursy wokalne, plastyczne i teatralne. W 26. Parafiadzie uczestniczy około 1500 młodych ludzi z 75 miejscowości z 8 państw.