nowy dwor

Celem każdego sportowca jest mistrzostwo. Również w BnO rozgrywane są zawody mistrzowskie, świata, Europy, Polski, Wojska Polskiego, Poznania, Parafiady, i in.. Może kiedyś ZSZ Pijarów w Poznaniu?

bnoNajbliższy weekend przyniesie najważniejszy bieg sezonu w Polsce, czyli Mistrzostwa Polski w biegu klasycznym na orientację. W innych terminach są rozgrywane zawody w sprincie, middlu, longu, w sztafecie, czy też w nocnym BnO, jednak konkurencja klasyczna jest najbardziej prestiżowa i wyłania tego najlepszego orienteera. Z Poznania do Nowego Dworu Wejherowskiego, nad jezioro Borowo, w silnym zespole WKS Grunwald, udają się nasi znajomi z zawodów Poznaj Poznań z Mapą, Bartosz Pawlak, który w tym roku udowadnia swój prymat w gronie elity, Aleksandra Hornik, jeszcze juniorka ale już wygrała kilka elitarnych biegów w tym roku, oraz Michał Olejnik, nadzieja polskiego BnO, wracający do zdrowia po kontuzji. W sobotę odbędzie się klasyk a w niedzielę: sztafety. Dla szerokich mas zawodników, w terenie MP będą rozegrane przyszłoroczne 3-dniowe zawody o Puchar Bałtyku, 1-3 maja 2015 r.

Tak to już w BnO jest, że najpierw biegają najlepsi ale zaraz potem, często na tych samych punktach kontrolnych, kibice.

Zatem: do dzieła!

TK

Mistrzostwa Polski BnO – informacje

ndw


Najnowsze na blogu