PPN_2014

I bynajmniej nie agitujemy w sprawie kredytu bankowego itp. Gorąco namawiamy (a temperatura perswazji pasuje do aury) do udziału w cyklu sześciu biegów na orientację w Poznaniu pod nazwą Poznaj Poznań Nocą. Impreza ma wielu fanów czekających całe lato na pierwszą edycję, wielu zawodników dojedzie specjalnie z różnych stron Wielkopolski.

1 etap
PPN Etap 1
2 etap
PPN Etap 2

Tak naprawdę to ścigamy się i bawimy na trasach z punktami kontrolnymi nie nocą, ale wieczorem, i nie po całym Poznaniu, ale na Ostrowie Tumskim, na Osiedlu  Piastowskim, Cytadeli, Dębinie, Wichrowym Wzgórzu, aż po finałową imprezę na Osiedlu Stare Żegrze.

 

3 etap
PPN Etap 3
4 etap
PPN Etap 4

Najlepiej podjąć SD i zaraz zgłosić się przez PPN. Zrobiło już tak ponad 100 osób. Opłaca się (SD) wpłacić od razu 50 zł za wszystkie sześć imprez. Warto mieć na głowie tzw. czołówkę (SD o kupnie lub skombinowaniu od kogoś), aby oświetlić mapę, bo dzięki temu można podejmować kolejne SD dotyczące tym razem wariantu biegu do kolejnego punktu kontrolnego. Wiadomo, najszybszy wariant jest najlepszy. A tym bardziej w PPN.

PPN_final
zdjęcia www.biegajzmapa.com

 

Gdzie Mieszko Arcybiskup?

W najbliższą środę od godziny 19:00 na Ostrowie Tumskim odbędą się zawody w biegu na orientację w ramach cyklu Poznaj Poznań Nocą. Będzie okazja do spędzenia czasu w tym bardzo szczególnym miejscu – w bardzo szczególny sposób, czyli biegając z mapą, kompasem i latarką po miejscach, gdzie bardzo dawno mieszkali Polscy królowie, a obecnie znajduje się wiele ważnych obiektów, jak Katedra, Most Jordana, Pałac Arcybiskupi, ICHOT, Seminarium Duchowne, czy stadion POSiR.

PPN1Niedawno w ramach „IX Weekendu z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim – Wyspa Spotkań – Nowy Kierunek Zwiedzania”, Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, razem ze Stowarzyszeniem Biegaj z Mapą zorganizowało Bieg na orientację pod nazwą Tłum na Tum. Wcześniej zamieściliśmy wiele zdjęć z tego pięknego popołudnia, a teraz wklejamy mapę ze sportową trasą. Czy ktoś potrafi na niej wskazać wymienione powyżej obiekty? Już nie możemy się doczekać, jakie wyzwanie czeka na nas tym razem. Na razie wiemy, że centrum, start i meta znajdują się przy ICHOTcie. Zachęcamy, zaplanujcie wolny wieczór, zgłoście się zaraz poprzez stronkę PPN i …

…do zobaczenia na wyspie!

Ostrow_Tumski_2014


Najnowsze na blogu