organizator biegu

Organizatorami biegu

są Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. Św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu oraz Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada im. o. Józefa Jońca. Szkoła jest placówką publiczną prowadzoną przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów. W skład zespołu wchodzą: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Szkoła mieści się na poznańskim Piątkowie, na osiedlu Jana III Sobieskiego. Ale przecież szkoła to nie tyle instytucja, co przede wszystkim ludzie: społeczność uczniów, nauczycieli i rodziców.

Bieg wymyślili i co roku organizują rodzice i nauczyciele pijarskiej szkoły,  pozytywnie „zakręceni”, tworzą kilkuosobowy zespół, który jest „mózgiem” całego przedsięwzięcia. A co mówią o sobie?

Sami biegamy i startujemy,  stąd dobrze znamy potrzeby i oczekiwania biegaczy. Podczas zawodów najważniejsi są biegacze, zwłaszcza ci młodzi i najmłodsi. Z myślą o nich dokładamy starań, aby każdą imprezę jak najlepiej zorganizować. Stale się uczymy, by wciąż wyżej podnosić poprzeczkę i móc usłyszeć od uczestników: „impreza zorganizowana wzorowo”. Łączy nas pasja.

Utworzony pod koniec 2015 r. Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada im. o. Józefa Jońca jest oddziałem terenowym Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, które ma swoją siedzibę w Warszawie. Oddział poznański na swoim terenie działa samodzielnie, ale czerpie też z doświadczeń organizacji macierzystej i z nią współpracuje. W styczniu 2016 r. organizacja została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

Poznański oddział założyli nauczyciele i rodzice z potrzeby skuteczniejszego działania i jeszcze lepszego organizowania Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca SP.

Członkowie stowarzyszenia stawiają na profesjonalizm i dlatego działają skutecznie w oparciu o kilkuletnie doświadczenie pracy zespołowej, posiadane umiejętności zawodowe i osobiste oraz biegowe, sportowe i organizacyjne doświadczenia. Nauczyli się robić COŚ z niczego i daje im to dużą satysfakcję. Dlatego realizują projekty, które zarówno wspierają rozwój dzieci i młodzieży, jak i sprzyjają pozytywnym zmianom w życiu osób dorosłych i lokalnej społeczności.

W szkole w realizację imprezy włączają się wszyscy: jedni biegną, inni gorąco kibicują, kilkudziesięciu wolontariuszy pełni mnóstwo zadań organizacyjnych.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom chociaż trochę odciągamy małych i dużych ludzi od telewizji i komputerów, zachęcając ich najpierw do systematycznych przygotowań i treningów, a następnie do startu w naszym biegu.

Uśmiech i duma na twarzach zawodników na mecie jest dla nas największą nagrodą. A jeżeli uczestnicy naszych biegów polubią bieganie i aktywność fizyczną na całe swoje życie, będzie to pełen sukces naszych wysiłków.

Organizator biegu


Najnowsze na blogu