DSCF3163_fot_marek_jarmonik

Na zakończenie szóstej edycji Biegu Jońca odbył się charytatywny Bieg dla Marysi. Uczestniczyli w nim w bardzo dużej liczbie biegacze, kibice, wolontariusze, organizatorzy, nauczyciele, uczniowie, trenerzy, osoby młode i starsze, małe i duże dzieci. Przebiegli oni krótką trasę, aby pomóc kilkumiesięcznej Marysi i wesprzeć rodziców w opiece i rehabilitacji córeczki.

DSCF1377_fot_marek_jarmonikPrzez cały czas trwania zawodów można było włączyć się w akcję charytatywną poprzez zakup cegiełki. Wolontariusze rozprowadzali je wśród wszystkich osób obecnych na biegu. Zainteresowanie i chęć pomocy były tak wielkie, że cegiełek zabrakło. Jednak puszki i tak się zapełniały. Z przypiętą do koszulki kartką Biegnę dla Marysi zawodnicy startowali w swoich biegach we wszystkich kategoriach wiekowych, a wielu pobiegło w biegu specjalnym. Na mecie tego biegu wolontariusze ekipy Marysi częstowali darczyńców smacznymi ciastkami. Kolejny raz uczestnicy Biegu Jońca pokazali, że mają dobre otwarte wielkie serca, okazali wrażliwość i solidarność z rodziną maleńkiej cierpiącej Marysi. Dzięki spontanicznej oddolnej akcji charytatywnej rodzice dziewczynki uzyskali bardzo potrzebne wsparcie finansowe. Bieg był też dla rodziny wzruszającym i budującym doświadczeniem. Mama Marysi z wdzięcznością powiedziała, że dodaliśmy im sił do walki o godne życie Malutkiej.

Oto komunikat, jaki otrzymaliśmy po imprezie.

„W dniu 08 kwietnia 2016 r. po przeprowadzeniu zbiórki publicznej komisja stwierdza, co następuje:

  1. Pięć użytych puszek w zbiórce w momencie ich otwierania posiada nienaruszone plomby.
  1. W wyniku przeliczenia środków pieniężnych zebranych do wszystkich puszek otrzymano kwotę 5252,32 zł (pięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt dwa złote i trzydzieści dwa grosze) oraz 2 euro (dwa euro).

Środki pieniężne w puszce nr 1: 751,31 zł (siedemset pięćdziesiąt jeden złotych trzydzieści jeden groszy).

Środki pieniężne w puszce nr 2: 1660 zł (tysiąc sześćset sześćdziesiąt złotych).

Środki pieniężne w puszce nr 3: 775 zł (siedemset siedemdziesiąt pięć złotych).

Środki pieniężne w puszce nr 4: 1003 zł (tysiąc trzy złote).

Środki pieniężne w puszce nr 5: 1063,01 zł (tysiąc sześćdziesiąt trzy złote jeden grosz) oraz 2 euro (dwa euro).

  1. Otrzymaną kwotę w wysokości 5252,32 zł (pięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt dwa złote i trzydzieści dwa grosze) oraz 2 euro (dwa euro), przeznaczono na dofinansowanie specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Marii Petruczynik.”

Z całego serca dziękujemy Wam za pomoc w zebraniu tych środków.

DSCF1379_fot_marek_jarmonikWózek dla Marysi już został zakupiony. Konstrukcja wózka umożliwia zabranie ze sobą na spacer respiratora, ssaka i innych urządzeń, bez których dziewczynka nie może żyć. Wózek musi być jeszcze wyposażony w kilka dodatkowych części. Wkrótce Marysia będzie mogła po raz pierwszy w życiu opuścić zamknięte pomieszczenie i udać się na spacer z całą swoją rodziną .

To wszystko jest możliwe dzięki Waszej pomocy

Dziękujemy Wszystkim, którzy pobiegli dla Marysi!

DSCF3069_fot_marek_jarmonik DSCF3103_fot_marek_jarmonik DSCF3148_fot_marek_jarmonik DSCF3171_fot_marek_jarmonik DSCF3209_fot_marek_jarmonik DSCF3225_fot_marek_jarmonik

Rehabilitację Marysi można wesprzeć wpłacając pieniądze na podane niżej konto (także 1%). Aby środki trafiły do dziewczynki, konieczny jest dopisek: „Marysia Petruczynik”.

Fundacja Małych i Dużych

ul. Żabikowska 62E/27, 62-030 Luboń,
NIP 7773146117,
KRS 0000347150
Nr konta bankowego:
26 1090 1450 0000 0001 3092 8350
Dopisek: Marysia Petruczynik

Marysię i jej rodzinę w tych trudnych doświadczeniach wspiera Stowarzyszenie „Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM”

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajdziecie na stronie http://hospicjumrazem.pl/

 

GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU DLA MARYSI!


Najnowsze na blogu