Na zakończenie ósmej edycji Biegu Jońca odbył się charytatywny Bieg dla Przemka. Uczestniczyli w nim w dużej liczbie biegacze, kibice, wolontariusze, organizatorzy, nauczyciele, uczniowie, trenerzy, osoby młode i starsze, małe i duże dzieci. Przebiegli oni krótką trasę, aby pomóc sześcioletniemu Przemkowi i wesprzeć rodziców w leczeniu i rehabilitacji synka. 

Przez cały czas trwania zawodów można było włączyć się w akcję charytatywną poprzez zakup cegiełki. Wolontariusze rozprowadzali je wśród wszystkich osób obecnych na biegu. Puszki z datkami cały czas się zapełniały. Z przypiętą do koszulki kartką Biegnę dla Przemka zawodnicy startowali w swoich biegach we wszystkich kategoriach wiekowych, a wielu uczestniczyło w końcowym biegu specjalnym. Na mecie nie było medali, a najlepszą nagrodą była radość, uśmiech i poczucie zadowolenia z okazanego wsparcia. Kolejny raz uczestnicy Biegu Jońca potwierdzili, że mają dobre, otwarte, wielkie serca, zdolne do okazania wrażliwości i solidarności z rodziną chorego Przemka. Dzięki spontanicznej oddolnej akcji charytatywnej rodzice chłopca otrzymali bardzo potrzebne wsparcie finansowe.

Oto list, jaki otrzymaliśmy.

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w Bieg dla naszego Przemka! Dziękujemy zarówno organizatorom, jak i wspaniałym uczestnikom Biegu. Całkowita zebrana kwota wynosi 3255,00 zł. Dzięki Państwa pomocy możliwe jest wykupienie dodatkowych godzin rehabilitacji dla naszego synka. Przemuś to nasz mały SuperBohater, który jeszcze do niedawna miał niewielkie szanse na przeżycie. Obecnie dzięki pomocy fińskich lekarzy, którzy przeprowadzili poważną operację odbarczenia torbieli w mózgu, dostał szansę na nowe życie. Zupełnie, jakby urodził się ponownie w wieku sześciu lat. Każdego dnia zadziwia nas swoją wolą walki, niesamowitą energią i radością życia. Państwa pomoc jest częścią kapitału na zdrowie i życie, z jakiego może korzystać nasz synek. 

Cieszymy się również, że dane nam było poznać grupę wspaniałych osób, które potrafią otworzyć serce dla potrzebującego chłopca, chociaż chwilę wcześniej nie wiedzieli nawet o jego istnieniu. 

Z całego serca dziękujemy!

Mama i Tato Przemka

Drodzy, pobiegliście dla Przemka i staliście się częścią niezwykłej historii walki o życie tego dzielnego chłopca. 

Dziękujemy za Waszą pomoc!

 
 
 

Jeśli jesteście ciekawi, co nowego u Przemka i chcecie dowiedzieć się więcej o naszym SuperBohaterze

zajrzyjcie na bloga: www.przemeksikora.blox.pl 

Przemek z Mamą. Fot. archiwum rodzinne.

Leczenie i rehabilitację Przemka w każdej chwili można wesprzeć (także 1%) wpłacając pieniądze na podane niżej konto. Aby środki trafiły do chłopca, konieczny jest dopisek: „843 pomoc dla Przemka Sikory” .

Fundacja Pomocy Dzieciom

i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

KRS: 0000382243

Tytułem: „843 pomoc dla Przemka Sikory”

 


Najnowsze na blogu