Bieg Jońca to impreza biegowa, poprzez którą promujemy zdrowy styl życia i sport. Zachęcając do stanięcia na starcie, chcemy jednocześnie pokazać, że bieganie i ruch mogą być nie tylko rywalizacją, ale i świetną zabawą. Poza tym stwarzają okazję do jeszcze jednego – do POMAGANIA.

Zwieńczeniem naszego wydarzenia od kilku lat jest bieg charytatywny. Zapraszamy do niego wszystkich chętnych – zawodników, rodziców, opiekunów, mieszkańców, wolontariuszy i organizatorów. Nie chodzi w nim o rywalizację – na linii startu biegu charytatywnego stajemy nie jako przeciwnicy, ale jako jedna drużyna.

Poprzez symboliczny bieg i ofiarowane przez jego uczestników środki, chcemy zwrócić nasze oczy i serca na potrzebujących oraz w praktyczny sposób im pomóc. W tym roku nasze oczy i serca kierujemy na Filipka.

Filip to uśmiechnięty czterolatek, pasjonat motoryzacji, miłośnik czekolady i najszybszego koloru na świecie… czerwieni. Jego ulubionym kształtem jest serduszko (czerwone) i właśnie do walki o to niezwykłe SERCE chcielibyśmy Was zaprosić. Filip ma bowiem wadę serca. Do tej pory przeszedł wiele skomplikowanych operacji. Jesienią czeka na niego kolejna operacja, która odbędzie się w Genewie. Środki na nią udało się już zebrać, jednak po operacji czeka Filipa jeszcze długa rehabilitacja oraz leczenie farmakologiczne, łącznie z kosztownymi pomiarami krzepliwości krwi do końca życia. I na to właśnie zbieramy fundusze. Filip marzy, aby zostać komendantem, bo jak sam twierdzi komendant jest wsparciem i ma dużo radiowozów.

Biegacze, wspieramy Filipa, aby mógł realizować marzenia, aby mógł robić to co bardzo lubi, bawić się z rówieśnikami, na co obecny stan nie pozwala.

Więcej o wsparciu: Filip WejmanBieg dla Filipa


Najnowsze na blogu