Grand Prix w Biegach
fot. KS HADES Poznań

Oprócz zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Biegaj z Mapą, przez cały rok trwają zawody w BnO z cyklu Grand Prix organizowane przez KS HADES.

zabinek 09.11.2014r.Jak to w tej dyscyplinie bywa, warunki atmosferyczne nie mają wpływu na termin zawodów, których roczny kalendarz jest ustalany pod koniec starego roku. Starty mają miejsce średnio raz w miesiącu i w odróżnieniu od cyklu Poznaj Poznań, w którym ścigamy się w mieście, odbywają się w podpoznańskich lasach. Do wyboru są cztery trasy, które różnią się długością: trasa dla zaawansowanych, trasa średnia, łatwa oraz open. Przedostatnie zawody sezonu 2014 odbyły się w lasach koło wsi Żabinko. Jak zawsze były wymagające i dały mnóstwo orienteeringowej frajdy. Wklejamy trasę łatwą (zależy dla kogo 😉 Na facebooku znajdziecie kilka ładnych fotek,  bo przecież czy las może być brzydki?

Żabinko właśnie minęło. Jednak kulminacją sezonu będzie ostatni bieg w okolicy Dziewiczej Góry w bardzo wymagającym technicznie terenie. Zawody odbędą się  już 23 listopada 🙂 Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie pod linkiem podanym wcześniej. 10 zł opłaty startowej pokrywa koszt wydruku mapy, wypożyczenia chipa, paliwo itp. koszty organizatora. Jest to znacznie mniej niż wpisowe na zwykłe biegi uliczne, a na pamiątkę zostaje mapa z pokonaną trasą, która będzie przypominać emocje, jakie przeżyliśmy znajdując punkty i pokonując leśne przeszkody.

 TK


 

Po raz drugi PPN!

Karolina Majewska
fot. Karolina Majewska

Drugi bieg z cyklu Poznaj Poznań Nocą odbędzie się na Osiedlu Piastowskim. Tam będzie widać więcej ciemności niż na Ostrowie Tumskim, bo nadwarciański park pomiędzy Wartą a osiedlem nie jest tak rzęsiście oświetlony, jak okolice poznańskiej katedry i ICHOTu. Emocje jednak mamy gwarantowane ze względu na scenerię może trochę innego gatunku. Jednak nadal punkt kontrolny będzie najbardziej pożądanym obiektem w terenie 🙂

trasy-ppzm-2_EPublikujemy mapkę części osiedla, z którą już można było się pościgać w dziennej edycji Poznaj Poznań – trasa elity. Znawcy tematu twierdzą, że po ciemku te same zakamarki wyglądają zupełnie inaczej :-0

Do zobaczenia i do poświecenia w środę, 19 listopada!

 TK

 

Oficjalna strona Poznaj Poznań Nocą


Najnowsze na blogu