relacja z festynu

Relacja z Festynu Rodzinnego pod hasłem „W prawdzie i miłości” w Poznaniu.

W sobotę 14 czerwca w Poznaniu na osiedlu Jana III Sobieskiego tradycyjnie odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Zespół Szkół Zakonu Pijarów.

Organizatorzy dla uczestników przygotowali wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, wokalne, muzyczne. Tańce flamenco, układy choreograficzne grup dziecięcych i młodzieżowych do muzyki zarówno współczesnej, jak i klasycznej, występ zespołu muzycznego Amosik- to tylko niektóre punkty bogatego programu artystycznego. Licznie zgromadzoną publiczność rozbawiła grupa kabaretowa licealistów oraz koło teatralne szkoły podstawowej. Mocnym uderzeniem całość dopełniła grupa bębniarska podstawówki oraz zespół rockowy licealistów.

Festyn jak co roku był bardzo barwny dzięki przygotowanym przez każdą klasę stoiskom, na których uczestnicy brali udział w konkursach z nagrodami, zabawach i quizach. Każde ze stoisk w inny sposób nawiązywało do myśli przewodniej festynu „W prawdzie i miłości”.

Oprócz wrażeń artystycznych organizatorzy zadbali o różnorodną ofertę sportową. Rozegrano turnieje ringo dla drużyn rodzinnych i rówieśniczych w różnych kategoriach. Finałowy mecz piłki nożnej wyłonił zdobywcę Pucharu Ojca Dyrektora. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w poruszaniu się na szczudłach, w wyścigu na nartach zespołowych, na torze przeszkód, w skokach w workach, w wyciskaniu sztangi, drużynowych skokach przez skakankę, żonglerce piłką nożną czy w rzucie podkową. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się mini-golf i mega-twister.

Na smakołyki zaprosiła Caffe Rodzic. Każdy znalazł coś dla siebie. Nawet nagła mokra niespodzianka z nieba nie przeszkodziła w dobrej zabawie. W organizację festynu włączyła się cała szkoła: nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła Rada Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki, a opiekę medialną zapewniły Radio Emaus i Przewodnik Katolicki.

Serdecznie dziękujemy naszym Patronom!

Festyn zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada, włączając się w ogólnopolski projekt „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”.

DSCF7336_small DSCF7382_small

Zapraszamy do galerii zdjęć!


Najnowsze na blogu