DSCF8065

W sobotę 13 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie w Zespole Szkół Zakonu Pijarów odbył się coroczny festyn rodzinny. Bogaty program imprezy sprawił, że każdy uczestnik niezależnie od wieku mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

DSCF8247Na scenie głównej młodsi i starsi artyści pięknie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała i gromkimi brawami nagradzała występy wielu grup tanecznych. Widzowie obejrzeli tańce flamenco, układy choreograficzne do muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów, a także taneczne i wokalne występy solistów – laureatów Konkursu Piosenki i Tańca. Ze swoim nowym programem wystąpił Amosik, czyli gimnazjalny zespół wokalny. Wszystkich rozbawił występ kabaretu licealistów. Ciekawy program zaprezentował zaprzyjaźniony ze szkołą chór seniorów z Piątkowa. Na drugiej scenie w szkolnym Klubie Skrzynka klasa teatralna pijarskiego liceum wystawiła spektakl pt. „Łysa śpiewaczka”. Publiczność obejrzała również przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej szkoły podstawowej.

DSCF8046Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników na barwnych festynowych stoiskach przygotowanych przez uczniów, nauczycieli i oczywiście niezawodnych rodziców. Wystrój stoisk nawiązywał do tegorocznego hasła festynu „Wypłyń na głębię”. Połowy rybek, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, mocowanie na rękę, różnorodne gry planszowe i ruchowe, koło fortuny, konkursy plastyczne, quizy o różnej tematyce to tylko niektóre z propozycji wspólnej zabawy.

DSCF8317Na festynie nie mogło zabraknąć typowych i nietypowych konkurencji sportowych. Oblegana przez najmłodszych była wielka dmuchana zjeżdżalnia. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości siłowe w wyciskaniu sztangi, swoją sprawność w skokach przez linkę, w chodzeniu na szczudłach, w żonglerce piłką nożną, różnorodnych rzutach do celu i innych konkurencjach. Tradycją festynu są rozgrywki w ringo. Jak co roku rywalizowały ze sobą duety rodzinne oraz dzieci i młodzież w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsi stanęli na podium.

Rada Rodziców z pomocą Stowarzyszenia Absolwentów ZSZP zadbały o smaczną ofertę w Cafe Rodzic. Trudno było się oprzeć pysznym daniom i znakomitym ciastom. W quizie z nagrodami każdy mógł coś wygrać, a najwięksi szczęściarze wyjechali z festynu rowerami i hulajnogą. Nagrody główne ufundowali rodzice na czele z Radą Rodziców.

Festyn został zorganizowany pod patronatem honorowym Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w ramach programu Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało. Opiekę medialną zapewniły Radio Emaus i Przewodnik Katolicki. Na kolejny festyn rodzinny gościnni organizatorzy zapraszają wszystkich za rok.

 

galeria festyn 1 ok galeria festyn 2 ok


Najnowsze na blogu