W piątek 11 kwietnia spotykamy się na 4. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP.

Na zamieszczonej animowanej mapce widzicie CENTRUM ZAWODÓW oraz start i dobieg do mety.

start

[quote]Oto kilka ważnych i przydatnych informacji dla uczestników i dla opiekunów reprezentacji szkół dotyczących tego dnia i udziału w zawodach.[/quote]

 

CENTRUM ZAWODÓW znajduje się na terenie szkoły pijarskiej, ale od strony ul. Stróżyńskiego. Z racji trwającej modernizacji boiska sportowego i jego wyłączenia z eksploatacji w tym roku wyjątkowo musimy zmienić lokalizację centrum zawodów. Za rok wrócimy na duże przestrzenne boisko. Prosimy wszystkich uczestników o niewchodzenie na teren boiska ze sztuczną nawierzchnią i sąsiadujący z nim teren.

 

Dojście do centrum zawodów: od strony pętli PST przez wejście główne i przez budynek szkoły lub bramą od ul. Stróżyńskiego. Parkingi: mała liczba wolnych miejsc w pobliżu szkoły oraz duży parking płatny przy pętli PST.

Grupa uczestników wraz z opiekunami powinna przybyć na zawody z dużym zapasem czasu (min. 60 minut przed startem) i w pierwszej kolejności i niezwłocznie udać się do BIURA ZAWODÓW. Na listach startowych rozmieszczonych w kilku miejscach centrum zawodów należy odnaleźć swoją reprezentację i poznać numery startowe zawodników. Organizator nie opóźni godziny startu biegu z powodu spóźnień grup i nieodebrania pakietów startowych na czas.

 

BIURO ZAWODÓW, czynne od godz. 9.00, znajduje się w dwóch dużych oznaczonych namiotach. W każdym namiocie kilka stanowisk wyznaczonych według numerów startowych. Należy z całą grupą podejść do właściwego stanowiska. Zawodnicy stają w kolejce po odbiór pakietów startowych. Każdy zawodnik osobiście odbiera swój pakiet startowy, czyli torebkę z koszulką i innymi dodatkami oraz zamkniętą kopertę oznaczoną właściwym numerem startowym, koperta zawiera elektroniczny chip do pomiaru czasu. Numer wydrukowany na kopercie odpowiada numerowi umieszczonemu przy nazwisku zawodnika na liście startowej. W celu uniknięcia pomyłek i weryfikacji zawodników opiekunowie nie odbierają grupowo pakietów startowych.

 

CHIP jest przypisany indywidualnie do zawodnika. Każdy zawodnik musi go zamocować na bucie za pomocą sznurowadeł według instrukcji umieszczonej na kopercie, co zagwarantuje, że chip nie zostanie zagubiony. Plakaty umieszczone w różnych miejscach centrum zawodów także pokażą sposób zamocowania chipa. Najlepiej, jeśli każdy ma buty wiązane na sznurowadła. W przypadku butów na rzepy do zamocowania chipa zapewniamy specjalne plastikowe opaski samozaciskowe (pewne i szybkie), do pobrania na stanowisku przy biurze biegu. Ważne, aby chip mocować na bucie lub w okolicy kostki, to zapewni odczyt impulsu na mecie. Nie wolno trzymać chipa w kieszeni. CHIP JEST ZWROTNY. KAŻDY ZAWODNIK JEST ZOBOWIĄZANY ODDAĆ CHIP PO PRZEBIEGNIĘCIU LINII METY.

 

STREFA METY – MIEJSCE ODDANIA CHIPÓW. Po przebiegnięciu linii mety i otrzymaniu medalu zawodnik przechodzi do strefy mety, zdejmuje chip z buta i oddaje do oznaczonego pojemnika. Dopiero wtedy ma prawo opuścić strefę mety. W strefie biegaczom pomogą wolontariusze.

 

PRZEBIERALNIE I TOALETY znajdują się przy sali gimnastycznej. Przebieralnie nie służą do przechowywania odzieży i nie będą zamykane na klucz. Swoje rzeczy grupy składają w wybranym miejscu na terenie zawodów, tak aby nie blokować ruchu po terenie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste zawodników.

 

POSIŁEK – bezpłatny dla każdego zawodnika oraz dwóch opiekunów na grupę, talony wydawane w pakietach startowych w biurze zawodów.

 

WYSTAWA – w holu szkoły, prezentuje postać patrona biegu o. Józefa Jońca i jego dokonania.

 

ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW. O godz. 11.00 odbędzie się ceremonia otwarcia biegu. Wszyscy uczestnicy zachowują godną postawę w związku z faktem upamiętnienia Patrona biegu i wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

 

FAIR PLAY. Przypominamy i zobowiązujemy wszystkich zawodników do zachowań fair play zwłaszcza w trudnych i pełnych emocji momentach startu do biegu. Opiekunów prosimy o pouczenie swoich zawodników w tym zakresie.

 

WOLONTARIUSZE i ORGANIZATORZY – ubrani w koszulki pomarańczowe z nadrukiem graficznym biegu lub w kamizelki odblaskowe – wyznaczeni do pełnienia różnych zadań, zawsze chętnie pomogą uczestnikom, opiekunom i udzielą informacji.

 

TRASY- są to trasy biegu przełajowego. Start wspólny przy dużej liczbie zawodników jest trudny i wymaga zachowania szczególnej uwagi i ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa. Trasy na niektórych odcinkach są wąskie, o różnorodnym podłożu i różnych naturalnych elementach terenowych. Trasy na całej długości będą wytaśmowane, każdy bieg poprowadzi pilot na rowerze.

 

WYNIKI będą publikowane na bieżąco podczas imprezy tak szybko, jak to będzie możliwe i wywieszane na przygotowanych tablicach.

 

Życzymy powodzenia!
Organizatorzy

Najnowsze na blogu