3razysniezka.pl
fot. Piotr Krzaczkowski

 

Jeśli nie wiecie jeszcze co zrobić z długim weekendem w sierpniu, zapraszam was do Karpacza. 16 sierpnia odbędzie się tam niezwykły maraton, przygotowany również dla całych rodzin – tak przynajmniej określa to organizator. Sądząc po trasie, dodam od siebie: dla wysportowanych rodzin, bowiem trasa biegu prowadzi na… Śnieżkę!

Trzy razy Śnieżka – raz Mont Blanc

Zawody odbędą się na trzech różnych dystansach, wszyscy zawodnicy wystartują z centrum miasta o godz. 9:00. Dystans MINI to 17 km, przewyższenie +/-1000 m i będzie polegał na jednokrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki oraz powrotu do centrum w czasie maks.12 godzin.
Na dystansie ŚREDNIM biegacz będzie musiał pokonać 33 km w ciągu 8 godzin, (przewyższenie +/-2000 m) i zdobyć Śnieżkę dwukrotnie. Przy czym pierwszą część trasy pobiegnie identycznie jak na dystansie MINI, z tą różnicą, że zrobi to w ciągu czterech godzin.
I wreszcie dystans ULTRA, czyli 57 km, (przewyższenie +/-3000m) – to trzykrotne zdobycie szczytu Śnieżki. Zawodnik zaliczy najpierw trasę dystansu MINI, potem dystansu ŚREDNIEGO, a na koniec biegnąc szlakiem żółtym (dawny tor saneczkowy) dotrze do Strzechy Akademickiej, Domu Śląskiego na Śnieżkę, by z powrotem dobiec do Domu Śląskiego, później na Kopę i Śląską Drogą dotrzeć do Centrum Karpacza. Limit czasu na tym dystansie to 12 godzin.

Specyfika tego biegu będzie wymagała od uczestnika oprócz umieszczenia numeru startowego z przodu ciała w widocznym miejscu, zabrania również za sobą telefonu komórkowego, dowodu osobistego, jednego litra dowolnego napoju, mapy trasy, bidona lub kubka wielokrotnego użytku oraz zapasu jedzenia wystarczającego do kolejnego punktu żywieniowego. Do obowiązkowego wyposażenia należy zaliczyć oczywiście obuwie sportowe umożliwiające bezpieczne poruszanie się w terenie górzystym.

W biegu na dystansie średnim i ultra będzie mógł wystartować każdy, kto ukończył 18 lat, natomiast na dystansie MINI nie będzie ograniczeń wiekowych, z tym, że osoby poniżej 18 roku życia będą musiały biec pod opieką osoby dorosłej.

Zawody skończą się o godzinie 21:00, po czym nastąpi oficjalne wręczenie nagród. Oprócz pucharów dla najlepszych, dla WSZYSTKICH śmiałków którzy ukończą bieg będą czekać medale. Dodam nieskromnie, że mojego projektu 🙂

Serdecznie zapraszam do Karpacza na tą wyjątkową imprezę.
Więcej informacji: www.3razysniezka.pl

Marek Jarmonik

sniezka2


Najnowsze na blogu