W piątek 13 kwietnia spotkamy się na 8. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Oto kilka ważnych i przydatnych informacji dla uczestników i dla opiekunów reprezentacji szkół dotyczących tego dnia i udziału w zawodach.

CENTRUM ZAWODÓW

znajduje się na terenie dużego przestrzennego boiska szkoły pijarskiej, od strony pętli PST. Przez centrum zawodów przebiega niemal cała krótka pętla trasy biegu. Zatem wszyscy będą mogli na bieżąco śledzić przebieg rywalizacji.

Dojście do centrum zawodów: od strony pętli PST bezpośrednio na boisko lub przez wejście główne i przez budynek szkoły, a także wejście bramą od ul. Stróżyńskiego. Parkingi: mała liczba wolnych miejsc w pobliżu szkoły oraz duży parking płatny przy pętli PST.

Grupa uczestników wraz z opiekunami powinna przybyć na zawody z dużym zapasem czasu (min. 70-80 minut przed startem) i w pierwszej kolejności niezwłocznie udać się do BIURA ZAWODÓW. Na listach startowych rozwieszonych w centrum zawodów należy odnaleźć swoją reprezentację i poznać numery startowe zawodników. Nasi wolontariusze zapewnią pomoc przychodzącym do centrum zawodów grupom.

Poruszanie się w budynku szkolnym ułatwią Wam napisy i drogowskazy umieszczone na ścianach. Dzięki nim traficie do szatni, toalety, do centrum zawodów i na wystawę.

LISTY STARTOWE

Zostaną opublikowane w czwartek na stronie www.bieg-jonca.pl Każdy zawodnik na liście startowej powinien odnaleźć siebie i sprawdzić przydzielony numer startowy. Listy startowe będą rozwieszone na tablicach informacyjnych w centrum zawodów w pobliżu biura biegu.

BIURO ZAWODÓW,

czynne w piątek 13.04. od godz. 8.30, znajduje się w oznaczonych namiotach. W każdym namiocie kilka stanowisk wyznaczonych według numerów startowych. Należy z całą grupą podejść do właściwych stanowisk. Zawodnicy ustawiają się po odbiór pakietów startowych. Każdy zawodnik osobiście odbiera swój pakiet startowy, czyli torbę z upominkami, koszulkę, numer startowy i oznaczony numerem chip elektroniczny do pomiaru czasu. Chip zaraz po przebiegnięciu linii mety należy oddać w stanie nienaruszonym. W celu uniknięcia pomyłek i poprawnej weryfikacji zawodników opiekunowie nie odbierają grupowo pakietów startowych.

CHIP

jest przypisany indywidualnie do zawodnika. Każdy zawodnik musi go zamocować na bucie za pomocą sznurowadeł w sposób gwarantujący niezagubienie chipa, według instrukcji umieszczonej na zdjęciach w biurze biegu i w różnych miejscach centrum zawodów. Najlepiej jest, jeśli każdy zawodnik ma buty wiązane na sznurowadła. Jeśli zdarzą się buty na rzepy, wówczas do zamocowania chipa zapewniamy specjalne plastikowe paski samozaciskowe (pewne i szybkie), które będą do pobrania na stanowisku przy biurze biegu. Ważne, aby chip mocować na bucie lub w okolicy kostki, to zapewni odczyt impulsu na mecie. Nie wolno trzymać chipa w kieszeni. CHIP JEST ZWROTNY. KAŻDY ZAWODNIK JEST ZOBOWIĄZANY ODDAĆ NIENARUSZONY CHIP PO PRZEBIEGNIĘCIU LINII METY.

NUMER STARTOWY

jest obowiązkowym wyposażeniem zawodnika. W punkcie VI.6 regulaminu jest napisane:”Zawodnik ma obowiązek biegu z numerem startowym zamocowanym w widoczny sposób z przodu do koszulki”. Numer startowy każdy zawodnik odbiera w biurze biegu. Należy go przypiąć agrafkami w widocznym miejscu z przodu do koszulki poniżej nadruku. Agrafki zapewnia organizator. Opiekunowie drużyn szkolnych mają obowiązek dopilnowania, aby uczniowie startowali z numerami startowymi.

 

STREFA METY- MIEJSCE ODDANIA CHIPÓW

Po przebiegnięciu linii mety i otrzymaniu medalu zawodnik przechodzi do wygrodzonej strefy mety. Otrzymuje tam butelkę wody, zdejmuje chip z buta i oddaje do oznaczonego pojemnika. Następnie ma prawo opuścić strefę mety. Biegaczom pomogą wolontariusze. Stefa mety to także miejsce, w którym zawodnicy mogą odpocząć po swoim biegu.

Uwaga! Opiekunowie nie wchodzą do strefy mety, gdyż jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla zawodników. Na zawodników proponujemy oczekiwać przy wyjściu ze strefy mety.

PRZEBIERALNIE I TOALETY

znajdują się przy sali gimnastycznej w budynku szkoły. Przebieralnie nie służą do przechowywania odzieży i nie będą zamykane na klucz. Organizator nie zapewnia depozytu. Swoje rzeczy grupy składają w wybranym miejscu na uboczu na terenie zawodów, tak aby nie blokować ruchu po terenie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste zawodników.

POSIŁEK

czyli darmową smaczną pomidorówkę dla każdego zawodnika i dla opiekunów grup zapewnia organizator. Talony na posiłek wydawane są w pakietach startowych w biurze zawodów. Smaczne i zdrowe przekąski będzie można także zakupić na stoisku w centrum zawodów.

 

WYSTAWA

w holu szkoły, prezentuje postać patrona biegu, o. Józefa Jońca i jego dokonania. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

 

ROZPOCZĘCIE I PROGRAM ZAWODÓW

O godz. 10.30 odbędzie się ceremonia otwarcia biegu z udziałem zaproszonych gości. Wszyscy uczestnicy zachowują godną postawę w związku z faktem upamiętnienia Patrona biegu i wszystkich ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem.

Uczestnicy startują w biegach w swoich kategoriach wiekowych według programu minutowego. Przydział do kategorii wiekowej zależy od roku urodzenia zawodnika, a nie od klasy, do której chodzi uczeń. Prosimy zwrócić na to szczególną uwagę i dopilnować, aby uczniowie nie pomylili biegów. W przypadku pomyłki wynik zawodnika nie zostanie zarejestrowany.

W  punkcie informacyjnym działającym przy biurze zawodów każdy opiekun może otrzymać program i mapę zawodów.

BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ

W związku z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości tegoroczny Bieg Jońca otworzy wyjątkowy symboliczny bieg lub marsz, Dla Niepodległej. Nastąpi on na początku imprezy po ceremonii rozpoczęcia. Zapraszamy do udziału w nim wszystkich chętnych, małych i dużych biegaczy. Przygotowaliśmy także specjalne okolicznościowe plakaty/banery związane ze Świętem Niepodległości oraz z okrągłą 100. rocznicą zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Każdy biegacz, trener, nauczyciel, kibic będzie mógł wyrazić swoją radość i wdzięczność Ojczyźnie składając  na nich swój podpis. Motyw odzyskanej niepodległości przez Polskę i biało-czerwone barwy będą nam towarzyszyć przez cały czas trwania imprezy. Tegoroczny 8. Bieg Jońca to także Bieg dla Niepodległej.

FAIR PLAY

Przypominamy i zobowiązujemy wszystkich zawodników do zachowania i współzawodnictwa według reguł fair play, zwłaszcza w trudnych i pełnych emocji momentach startu do biegu. Opiekunów prosimy o pouczenie swoich zawodników w tym zakresie. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji będą czuwać sędziowie. Sędzia główny zawodów w uzasadnionych przypadkach może podjąć decyzję o dyskwalifikacji zawodnika naruszającego przepisy zawodów. Podczas zawodów obowiązują przepisy PZLA.

WOLONTARIUSZE i ORGANIZATORZY

– ubrani w koszulki pomarańczowe z nadrukiem graficznym biegu lub w kamizelki odblaskowe – wyznaczeni do pełnienia różnych zadań, zawsze chętnie pomogą uczestnikom, opiekunom i udzielą informacji.

TRASY

– są to trasy biegu przełajowego. Start wspólny przy dużej liczbie zawodników jest trudny i wymaga zachowania szczególnej uwagi i ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa. Trasy na niektórych odcinkach są wąskie, o różnorodnym podłożu i różnych naturalnych elementach terenowych. Trasy na całej długości będą wytaśmowane, każdy bieg poprowadzi pilot na rowerze.

WYNIKI

będą publikowane na bieżąco podczas imprezy tak szybko, jak to będzie możliwe i wywieszane na przygotowanych tablicach.

BIEGNĘ DLA PRZEMKA

to akcja charytatywna, która ma na celu pomoc dla chorego sześcioletniego chłopca. Każdy może wziąć udział w akcji poprzez wykupienie za 5 zł cegiełki- karty Biegnę dla Przemka. Z tą kartą przypiętą do koszulki na plecach można wystartować w swoim biegu. Dodatkowy charytatywny bieg dla Przemka odbędzie się na zakończenie imprezy około godz. 14.10. Opiekunów prosimy, aby wcześniej powiedzieć swoim zawodnikom o akcji Biegnę dla Przemka oraz zachęcić do uczestniczenia w niej.


Najnowsze na blogu