Mamy coś dla uczniów klas licealnych i wszystkich osób zainteresowanych wolontariatem w największej, jak dotąd, imprezie sportowej organizowanej w Polsce. O zgłoszeniu trzeba pomyśleć już dzisiaj, chociaż Igrzyska odbędą się w lipcu. Zachęcamy, szczególnie do wolontariatu przy biegach na orientację, które, jak wiecie, lubimy, startujemy i czasami o nich piszemy. Szczegóły pod linkiem.

World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). W programie znajdują się dyscypliny, które nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich.

W 2017 10. edycja World Games odbędzie się w Polsce, we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska, od 20 do 30 lipca 2017, pojawi się ok. 3 500 sportowców z ponad 100 krajów świata. Podczas igrzysk zaprezentowanych zostanie 31 dyscyplin sportowych. Wśród nich będą cztery wybrane przez miasto Wrocław: futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe /  ergowiosła, żużel.

red

 

Więcej informacji znajdziecie pod linkami:

www.theworldgames2017.com

www.theworldgames.org


Najnowsze na blogu