Sponsorem siódmej edycji Biegu Jońca zostało Wydawnictwo PragmatIQ z pierwszą książką o prawie i prawnikach: Prawie bajki – Nieznajomość prawa szkodzi.

Prawie bajki to opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, tłumaczą podstawowe pojęcia oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Książka, która bawi i uczy, jest też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu. Warto bowiem pamiętać, że nie tylko dorośli natrafiają na problemy prawne. Grożą one również najmłodszymktórzy często są na nie zupełnie nieprzygotowaniPrawie bajki mają za zadanie w intrygujący sposób podpowiedzieć, jak unikać kłopotów i co robić, gdy już się one pojawią. To nieoceniona pomoc dla rodziców w tłumaczeniu kwestii prawnych swoim pociechom.

 

Pomysłodawcą wydania serii Prawie bajek jest mecenas Rafał Szymkowiak z Kancelarii Prawnej PragmatIQ z Poznania. Skonsultował on kwestie prawne oraz zadbał o merytoryczne przygotowanie lekcji bibliotecznych. Autorem książeczki jest Jakub Skworz – redaktor miesięczników „Men’s Health” i „Women’s Health”, autor serii bajek dla dzieci o Księżniczce Adeli oraz Wampirku Alfredzie. Honorowym patronem książki został Rzecznik Praw Obywatelskich. Jest ona rekomendowana przez Radę Adwokacką, Izbę Radców Prawnych, rodziców, pedagogów i dzieci.

 

Na terenie całej Polski prowadzona jest akcja społeczna edukacji prawnej dla dzieci.

Zachęcamy do wsparcia akcji!

Więcej informacji na stronie: 

www.prawiebajki.pl 


Najnowsze na blogu