Wakacje, wakacje i po wakacjach… Dla wszystkich, którzy już teraz z utęsknieniem czekają na letnie wakacje 2016 mamy dobrą wiadomość: jeszcze tylko 10 miesięcy 😉 Trudy nauki i pracy w chłodniejszych miesiącach roku łatwiej znosić, jeśli znajdziemy trochę czasu na systematyczne bieganie. Do szóstego Biegu im. o. Józefa Jońca pozostało 7 miesięcy. A zatem trenujemy!

Pozostańmy jednak jeszcze w wakacyjnym nastroju i powspominajmy. Otrzymaliśmy garść fotograficznych letnich wspomnień z naszymi żółtymi koszulkami w roli głównej. Uczestnicy Biegu Jońca wolne ciepłe dni spędzali oczywiście aktywnie. Oto dowody.

zosia1 ok zosia2 okJedna z naszych najmłodszych uczestniczek, Zosia (4 lata) wystartowała na dystansie 200 m w I Nocnym Biegu Świętojańskim w podpoznańskim Strzeszynku. Na zdjęciu widzimy na starcie Zosię z przyjaciółką Oliwką z przedszkola, z którą systematycznie spotyka się na różnych biegach. Skoro biegają rodzice i starsze rodzeństwo, to i Zosia biegać musi. Brawo Zosia! 🙂


Hela_DFBG 2015 ok

Helenka (7 lat) to mocna zawodniczka. 19 lipca wzięła udział  w zorganizowanym dla dzieci biegu towarzyszącym w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju. Hela w swojej kategorii wiekowej (ur. w 2009-2007) zajęła 2 miejsce 🙂 Gratulacje!


koszulki_bno_03 ok

koszulki_bno_01 ok koszulki_bno_04 ok

Biegacze w żółtych koszulkach chętnie startują w biegach na orientację. Tak było i tego lata. 15 sierpnia w ramach cyklu wydarzeń pt. „Rzeka żywa”, Ola i Paweł biegali z mapą w imprezie „Miej oko na rzekę”, zorganizowanej przez Bramę Poznania, Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT oraz Stowarzyszenie Biegaj z Mapą. Koszulki biegowe zdały egzamin w ponad 30 stopniowym upale. Ola (12 lat) zajęła 3 miejsce. 🙂 Brawo!


Mikolaj_01 ok

Mikolaj_02 ok Mikolaj_03 ok

W sierpniu Mikołaj był uczestnikiem II Wieczornej Marcelińskiej Dychy. Jak widać w naszej żółtej koszulce dobrze się biega. 🙂


Tatry_02_na_swinicy ok

Tatry_01_na_zawracie okRodzinna wędrówka po Tatrach w koszulkach Biegu Jońca? Oczywiście tak! Tamtego dnia ekipa wyruszyła z Palenicy Białczańskiej i przez Dolinę Roztoki, Dolinę Pięciu Stawów dotarła na Zawrat, a następnie na Świnicę i na Kasprowy Wierch. Koszulki na szlaku sprawdziły się znakomicie 🙂


 

koszulki_lekkoatleci_04 okkoszulki_lekkoatleci_01 okkoszulki_lekkoatleci_03 okkoszulki_lekkoatleci_05 okkoszulki_lekkoatleci_06 ok

W sierpniu lekkoatleci z UKS Gimnazjon Suchy Las i sekcji lekkoatletycznej działającej w szkole pijarskiej w Poznaniu solidnie trenowali podczas obozu sportowego w Międzyzdrojach. Codziennie dwa treningi: i na stadionie, i w lesie, i czasem biegi na plaży. Był też czas na wypoczynek i plażowanie. Wszyscy są dobrze przygotowani do drugiej części sezonu startowego. Życzymy sukcesów i samych życiówek na zawodach. A jeśli ktoś z Was chce przyłączyć się do grupy, aby rozpocząć swoją przygodę z królową sportu i podjąć regularne treningi, to serdecznie zapraszamy. Piszcie na biuro@bieg-jonca.pl, skontaktujemy Was z trenerem.

Nadal czekamy na Wasze zdjęcia z treningów, startów i wypraw różnego rodzaju i do różnych miejsc, oczywiście w koszulkach z naszym biegnącym pamperkiem.

 


Najnowsze na blogu