30 września w ramach 11. Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca odbędzie się akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa”. Wszystkich uczestników, biegaczy, rodziców, opiekunów, kibiców oraz wszystkich ludzi o dobrych sercach zapraszamy do włączenia się do akcji, aby poprzez wsparcie finansowe pomóc chłopcu w odzyskaniu zdrowia.

Filip to uśmiechnięty czterolatek, pasjonat motoryzacji, miłośnik czekolady i najszybszego koloru na świecie… czerwieni. Jego ulubionym kształtem jest serduszko (czerwone) i właśnie do walki o to niezwykłe SERCE chcielibyśmy Was zaprosić. Filip ma bowiem wadę serca. Do tej pory przeszedł wiele skomplikowanych operacji. Jesienią czeka na niego kolejna operacja, która odbędzie się w Genewie. Środki na nią udało się już zebrać, jednak po operacji czeka Filipa jeszcze długa rehabilitacja oraz leczenie farmakologiczne, łącznie z kosztownymi pomiarami krzepliwości krwi do końca życia. I na to właśnie zbieramy fundusze. Filip marzy, aby zostać komendantem, bo jak sam twierdzi komendant jest wsparciem i ma dużo radiowozów.

AKCJA „BIEGNĘ DLA FILIPA”

Podczas całego biegu będzie można wesprzeć Filipa poprzez zakup za 5-10 zł lub więcej ładnych cegiełek- kartek, z którymi pobiegniemy w swoim biegu. Cegiełkę należy przypiąć do koszulki z tyłu na plecach. Cegiełki będą rozprowadzać wolontariusze na terenie zawodów oraz na specjalnym stoisku. Dodatkowo na końcu zawodów odbędzie się specjalny, symboliczny Bieg dla Filipa ma dystansie 500 m, w którym nie będzie pomiaru czasu. W tym biegu mogą wziąć udział wszyscy: biegacze, opiekunowie, rodzice, nauczyciele, kibice, goście, przedszkolaki, dziadkowie i babcie, ciocie i wujkowie oraz wszyscy chętni do wsparcia Filipa. Zachęcamy, aby uczestnicy i opiekunowie mieli przy sobie trochę  gotówki i aby włączyli się do akcji Biegnę dla Filipa. 


Najnowsze na blogu