zosia

Witajcie!
Zapraszamy Was na piąty bieg z cyklu Grand Prix Dziewicza Góra Biega, bieg wyjątkowy, bo tym razem powiązany z akcją pomocy dla Zosi.

GP„Wychodzimy z założenia, że jak mamy okazję do pomocy drugiej osobie to robimy to bez wahania. Ostatnio na biegu dowiedzieliśmy się o chorobie Zosi – 11 latki z zacięciem sportowym trenującej pływanie. Zosia jest chora na raka…” – tymi słowami organizatorzy biegu GP DGB zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w biegu 31 stycznia.

5 zł od każdego uczestnika na mecie zostanie przekazane na konto Fundacji Balian Sport, której podopieczną jest Zosia.

Wszelkie informacje na temat biegu znajdziecie na stronie organizatora  http://dziewiczagorabiega.pl/trasa/ natomiast formularz zgłoszenia na Grand Prix 5 zamieszczamy pod tym linkiem http://dziewiczagorabiega.pl/formularz-grand-prix/

Wszystkim niezdecydowanym polecamy poniższy list od rodziców Zosi.

Zosia ma 11 lat i chodzi do szkoły sportowej, trenuje pływanie odnosząc wiele sukcesów. Marzy, by wystartować na olimpiadzie. Niestety pod koniec ubiegłego roku wykryto u Zosi sarcomę – nowotwór złośliwy tkanek miękkich, którego leczenie może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. W tej chwili ma za sobą pierwszą ciężką chemioterapię, a musi się przygotować jeszcze do 8 takich zabiegów. Na wiosnę zaplanowana została operacja ręki, podczas której lekarze zrobią co tylko w ich mocy, by usunąć guz. Ponieważ guz umiejscowiony jest głęboko w mięśniach, potrzebny będzie przeszczep mięśnia ręki. Operacja przeszczepu zostanie przeprowadzona za granicą. Konieczne jest zebranie środków na pokrycie kosztów operacji. Podczas badań lekarze zdiagnozowali zmiany na obu płucach, także również na tym obszarze niewykluczona będzie operacja.
Leczenie Zosi będzie trwało co najmniej kilka miesięcy, wiąże się ono niestety z kosztami. Dziewczynka leczona jest w Warszawie, dlatego dużym kosztem są dojazdy. Co prawda koszty chemioterapii pokrywa NFZ, ale Zosia oprócz tego musi codziennie zażywać leki osłonowe i witaminy, by zminimalizować skutki uboczne chemioterapii – to rodzice płacą już z własnych środków. Po operacji konieczna będzie długa, kosztowna rehabilitacja, tak by rękę doprowadzić do jak największej sprawności. Ponieważ obecnie Zosia wraz z mamą ciągle podróżują po szpitalach pomiędzy Poznaniem a Warszawą, mama Zosi zmuszona jest zrezygnować z pracy zawodowej.

Jeśli to możliwe bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Każda złotówka ma wielkie znaczenie, zwiększa szanse na pokrycie kosztów leczenia, a co za tym idzie na wyleczenie Zosi.

Zosia jest podopieczną Fundacji Balian Sport.

Fundacja Balian Sport


ul. Sierakowska 13
64 – 412 Chrzypsko Wielkie


BANK PEKAO SA   77 1240 6609 1111 0010 4319 0503


KRS: 0000069890

Przy wpłacie konieczne jest dopisanie „Pomoc dla Zosi Tabernackiej”

Strona organizatora: www.dziewiczagorabiega.pl


Najnowsze na blogu