zurich

 

Minuty dzielą nas od rozpoczęcia wielkiej imprezy sportowej na naszym starym kontynencie. We wtorek, 12 sierpnia wieczorem, rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.

Wystartują zawodnicy z 50 państw (jest tyle w Europie!) i rozegrają 47 konkurencji (tak, znowu trudno uwierzyć!), z czego tylko w chodzie na 50 km nie startują kobiety. Szwajcarska TV spodziewa się 370 mln widzów na całym świecie.

Ranga zawodów jest ogromna, bo rozgrywane są co 4 lata, naprzemiennie z mistrzostwami świata, na które przyjdzie pora w 2016 r.

czapka_szostaPolskę reprezentować będzie 60 zawodników i zawodniczek, w tym 35 biegaczy. PZLA liczy na 10 medali. Duże szanse mają maratończycy, a wśród nich Henryk Szost, który swego czasu przesłał nam pozdrowienia z okazji 4 Biegu Jońca a na Balu Karnawałowym licytowaliśmy czapkę biegową z jego podpisem.

Zachęcamy do kibicowania najpóźniej w niedzielę od 9 rano, bo wtedy startuje maraton mężczyzn. Trasa prowadzi przez piękne zakątki Zürichu, zaczyna ją dwukilometrowa pętla startowa, a następnie 4 pętle po 10 km.

Oficjalna strona ME

O składzie reprezentacji Polski przeczytasz tutaj.

A zdjęcia z Henrykiem Szostem znajdziesz tutaj

Z pozdrowieniami
Tomasz Klasa

 


Najnowsze na blogu