W siódmej edycji Biegu Jońca pragnienie biegaczy ugasi woda Primavera. Nasi Partnerzy: Polska Woda Sp. z o.o. producent Primavery oraz jej dystrybutor hurtownia napojów CD Partner zadbają o to, aby po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzymał w strefie mety butelkę Primavery. 

Fabryka zlokalizowana jest w Aleksandrii koło Ozorkowa, na skraju lasu Sokolnickiego. Primavera czerpana jest ze studni zlokalizowanej w pobliżu rekreacyjnego i słynącego z leczniczego mikroklimatu Ogrodu Sokolniki, na granicy parku krajobrazowego. Głębokość źródła wynosi 473 metry.

Już Stanisław Staszic pisał o tym regionie, że znajduje się z całą swoją rozległą okolicą pod obszernym i wyniosłym wzgórzem, z którego niezliczone tryskają źródła. Region ten znany jest od dawna, jako źródło wyjątkowej jakości wody, nie zawsze docenianej przez miejscową ludność. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że o jakości wody decyduje czas filtracji (czyli jak długo woda z powierzchni będzie płynęła do podziemnego źródła – im dłużej, tym lepiej – powinno być to dłużej niż rok), jej jakość (im bardziej różnorodne są warstwy filtrujące, tym lepiej) i grubość zabezpieczenia przed wpływem czynników zewnętrznych (tu wynosi 473 metry, co stanowi imponującą wartość).

Zgodnie z oceną Instytutu Naukowo-Badawczego Państwowego Zakładu Higieny, woda z ujęć należących do Polskiej Wody Sp. z o.o. odznacza się pierwotną czystością pod względem mikrobiologicznym i chemicznym oraz charakteryzuje się bardzo niską zawartością sodu (1,6 mg/dm³). Ponadto w trosce o najwyższą jakość wody, w nowoczesnym zakładzie, co godzinę wykonywane są badania laboratoryjne potwierdzające czystość mikrobiologiczną Primavery.

Dystrybutorem Primavery jest wiodąca hurtowania napojów CD Partner. Firma działa od 1993 r. Posiada oddziały w Wysogotowie (centrala), Zielonej Górze  i Inowrocławiu, które obsługują klientów znajdujących się na ich obszarze działania.


Najnowsze na blogu