DSCN1471

Bieg na orientację jest dość wymagającą dyscypliną. Jednak do rywalizacji w biegu z mapą zgłosiło się ponad 100 drużyn ze szkół wszystkich poziomów z całej Wielkopolski. SZS „Wielkopolska” we współpracy ze Stowarzyszeniem Biegaj z Mapą zorganizował Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnym Biegu na Orientację w Klasyfikacji Drużynowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach, które odbyły się 17 czerwca na osiedlu Piastowskim w Poznaniu wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół Zakonu Pijarów. Wybaczcie nam trochę prywaty, drodzy Czytelnicy, ale nie możemy o tym nie napisać.

DSCN1417

Sukcesem zakończył się udział uczniów szkół pijarskich w tegorocznym finałowym współzawodnictwie. Dwie drużyny zajęły trzecie miejsce. Na podium stanęli chłopcy ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Rywalizację na bardzo dobrym szóstym miejscu zakończyły dziewczęta ze szkoły podstawowej.

Wszyscy nasi zawodnicy pobiegli w bardzo dobrym czasie, byli świetnie zorientowani i zaliczyli bezbłędnie wszystkie punkty kontrolne.

Szkoły pijarskie reprezentowali:

  • chłopcy ze szkoły podstawowej: Staś Ferchmin (kl. 5a), Michał Tytoń (kl. 5a) i Wojtek Urbański (kl. 6b),
  • dziewczęta ze szkoły podstawowej: Ula Malewska (kl. 5a), Jadwiga Cichoń (kl. 5a) i Matylda Pełka (kl. 5a).
  • gimnazjaliści: Paweł Klasa (kl. 3c), Marek Gulczyński (kl. 3c), Szymon Pasternak (kl. 1a) i Stanisław Krzyżaniak (kl. 1a).

DSCN1450Pierwszy ważny sukces drużynowy w orientacji sportowej pijarscy uczniowie odnieśli przed rokiem w tej samej imprezie, zajmując drugie miejsce w kategorii chłopców szkół podstawowych. Bardzo dobre wyniki świadczą o tym, że w szkole udało się wypromować wśród uczniów (a także rodziców i nauczycieli) nową dyscyplinę i podjęty wysiłek przynosi takie efekty. Cieszymy się z sukcesów i jesteśmy dumni.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

finaly_galeria


Najnowsze na blogu