10 kwietnia 2021 mija już 11 lat od tragicznej śmierci śp. o. Józefa Jońca w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Pomimo upływu lat wspomnienia o ojcu Józefie pozostają wciąż żywe w pamięci wielu z nas.

Pamiętamy Jego zawsze uśmiechniętą twarz, życzliwość dla każdego, gotowość do rozmowy i poświęcenia czasu i uwagi każdemu, kto tego potrzebował. Wspominamy, z jaką pasją i determinacją działał i proponował kolejne pomysły, rozwijał nowatorskie projekty i programy na rzecz uaktywniania w sporcie  oraz wychowania dzieci i młodzieży. Dzieło Jego życia, Parafiada, wciąż trwa i rozwija się.
Pamiętamy, tęsknimy i od 2011 r.  biegamy ku pamięci naszego Patrona, o. Józefa Jońca. Na nasz rozbiegany sposób kontynuujemy Jego dzieło…. Pandemia zawiesiła na pewien czas możliwość organizacji corocznie Biegu im. o. Józefa Jońca, ale osoba Ojca pozostaje w naszej pamięci i sercach. 10. edycja biegu w końcu doczeka się realizacji.
Zajrzyjcie do artykułu o ojcu Józefie z 2014 r. Powspominajmy razem z jego najbliższymi współpracownikami. A tych, którzy nie mieli szczęścia spotkać o. Józefa, zachęcamy, aby poznać bliżej  tego niezwykłego człowieka.

Artykuł znajdziecie pod tym linkiem:

„O. Józef Joniec we wspomnieniach współpracowników”

 


Najnowsze na blogu